• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Ba-Bs Raporu

enverdersin

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ENVER DERSİN
Aşağıdaki sorgu ile Ba-Bs raporunu çekebiliyorum ancak. ihraç kayıtlı faturaların matrahını yanlış geitiriyor ve smmm makbuzu ile kur farkı faturasını getirmiyor. Bunları doğru olarak nasılçekebiliriz

SELECT (CLNTC.TCKNO + CLNTC.TAXNR) AS [TC / VERGI NO], CLNTC.DEFINITION_ AS [SATICI UNVANI], FLOOR(SUM(XXX.LNETSUM2)) AS [KDV HARIC TUTAR],
SUM(XXX.FICHECOUNT2) AS BELGE_ADETI, CLNTC.TAXNR AS [VERGI NO], CLNTC.TCKNO AS [TC NO], CLNTC.TAXOFFICE AS [VERGI DAIRESI], AY, YIL,CLNTC.COUNTRY AS [ÜLKESİ]
FROM (SELECT CLIENTREF, AY = MONTH(DATE_), YIL = YEAR(DATE_), COUNT(DISTINCT LOGICALREF) AS FICHECOUNT2, SUM(NETTOTAL - TOTALVAT)
AS LNETSUM2
FROM dbo.LG_020_04_INVOICE AS INVFC WITH (NOLOCK)
WHERE ((TRCODE IN (1, 2, 3, 4, 12,33)) AND (NETTOTAL <> 0) AND (CLIENTREF <> 0) AND (CANCELLED = 0) OR
(NETTOTAL <> 0) AND (CLIENTREF <> 0) AND (CANCELLED = 0) AND (TRCODE = 13) AND (DECPRDIFF = 0) OR
(NETTOTAL <> 0) AND (CLIENTREF <> 0) AND (CANCELLED = 0) AND (TRCODE = 14) AND (DECPRDIFF = 1)) AND YEAR(DATE_)=2019
GROUP BY CLIENTREF, MONTH(DATE_), YEAR(DATE_)
UNION ALL
SELECT CLIENTREF, COUNT(DISTINCT LOGICALREF) AS FICHECOUNT2, SUM((AMOUNT * 100) / (100 + VATRATE)) AS LNETSUM2, MONTH(DATE_), YEAR(DATE_)
FROM dbo.LG_020_04_CLFLINE AS CTRNS WITH (NOLOCK)
WHERE (CLIENTREF <> 0) AND TRCODE IN (42,46)
GROUP BY CLIENTREF, YEAR(DATE_), MONTH(DATE_)) AS XXX LEFT OUTER JOIN
dbo.LG_020_CLCARD AS CLNTC WITH (NOLOCK) ON XXX.CLIENTREF = CLNTC.LOGICALREF
GROUP BY CLNTC.DEFINITION_, CLNTC.TAXNR, CLNTC.TCKNO, CLNTC.TAXOFFICE, AY, YIL,CLNTC.COUNTRY
HAVING (SUM(XXX.LNETSUM2) >= 5000)

enverdersin

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ENVER DERSİN
Ba-Bs raporuna ihraç kayıtlı fatura matrahını yanlış çekiyor. serbest meslek makbuzu ve kur farkı faturalarını çekmiyor. nasıl çözebiliriz.

Vedat ÖZER

Logo Uzmanı
Geliştirici
En iyi yanıt
4
Ad Soyad
Vedat ÖZER
Office Vers.
2019
Merhaba,

Bu tür resmi işlemler için mutlaka Logo'nun kendi çözümünü kullanmanızı tavsiye ediyorum. E beyanı çalıştırıp sonrasında Profiller bakıp sql sorgularını görebilirsiniz. Logo burada sorgu yazmış :)

Mutlaka sorguyu inceleyin istediğinizden fazlasını bulacaksınız.

Cousen

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Onur KARAER
TRCODE alanları kontrol edilmeli.

enverdersin

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ENVER DERSİN
Merhaba,

Bu tür resmi işlemler için mutlaka Logo'nun kendi çözümünü kullanmanızı tavsiye ediyorum. E beyanı çalıştırıp sonrasında Profiller bakıp sql sorgularını görebilirsiniz. Logo burada sorgu yazmış :)

Mutlaka sorguyu inceleyin istediğinizden fazlasını bulacaksınız.

Vedat Bey, daha açıklayıcı bilgi yazarsanız daha faydalı olur. Buradaki herkes sizin kadar bilgili değil.profillere nereden bakacağız. E beyannameyi çalıştırıyorum. Profilleri nasıl göreceğiz.

Vedat ÖZER

Logo Uzmanı
Geliştirici
En iyi yanıt
4
Ad Soyad
Vedat ÖZER
Office Vers.
2019
Merhabalar,

Siz sql üzerine sorgu yazdığınız için bunu bilirsiniz diye tahmin etmiştim. Sql sorgularını yazdığınız yerde Tolls / Sql Server Profiler / Run diyin servere giden sorguları görebilirsiniz.

Detaylı Video

enverdersin

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ENVER DERSİN
sorguya logodaki gibi bölüm ve fatura özel kodu filtresi eklememiz mümkün mü? Filtreli şekilde SQL kodla sistemden BA-BS çekebilir miyiz?

enverdersin

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ENVER DERSİN
Çözdüm. Bölüm ve özel kod filtresi koydum. Sadece bölüm ve özel koda göre faturaları getiriyor.

Vedat ÖZER

Logo Uzmanı
Geliştirici
En iyi yanıt
4
Ad Soyad
Vedat ÖZER
Office Vers.
2019
Çözümü siteye eklerseniz başka arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.

Üst Alt