• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım birden fazla kritere göre verileri sayma, toplamını alma

olguno

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
olgun ocak
Office Vers.
office 365 TR
üretim takip ile ilgili kendim bir excel dosya oluşturdum ve günbegün geliştiriyorum. aşağıda detayları verilen konularda yardımınızı rica ediyorum. buna göre;
üretim takip dosyası adı altında sipariş no (örn; 4152,4153,4154,..vb), renk (a,b,c,d..vb), brüt kg (25, 24, 26..vb), net kg (23, 22, 24..vb), top boya/ip boya (top boya, ip boya, top boya..vb), hafta (6,7,8..vb), işletmede/bitti (işletmede, bitti, işletmede..vb) çeklinde bir veri tablosu var. bu tablodan hareketle hafta hafta top boyama brüt toplamı, top boyama net toplamı, ip boyama brüt, ip boyama net, sipariş sayısı, renk sayısı gibi verileri sayacak&toplayacak bir formülasyona ihtiyacım var.
Screenshot

Ekli dosyalar

• örnek dosya.xlsx
    13.3 KB · Görüntüleme: 7

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Ekteki işlev ve makro çözümleri deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• olguno-örnek dosya (işlev).zip
    11.8 KB · Görüntüleme: 5
  • olguno-örnek dosya (makro).zip
    16.9 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt