• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Birden fazla sütunu tek bir filtreye alma

00avci

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
bünyamin
Office Vers.
office 2016
Merhaba,
Birden fazla sütundaki verileri filtrelemeyi nasıl yapabiliriz?

Bir kişi birden fazla ilde çalışma yapabiliyor. Bir ilde birden fazla kişi çalışma yapabiliyor. Çok fazla il ve çalışan var.

Tek bir sütuna "ADANA,ANKARA,SİVAS" şeklinde yazsam filtre alanı çok kalabalık olmuş olacak ve sadece "adana" olanları listeme imkanı olmayacak.
bunları birden fazla sütun yapıp filtrelemeye çalışsam sayfa çok geniş olacak, çok fazla sütun olacak ve kullanışlı olmayacak.

Var mı başka bir çözüm bilen?

1665772767843.png

Teşekkürler.

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Ekteki gibi olabilir.
Yada çalışanları LOKASYONLAR yazdığınız sütundan itibaren sıralayarak her tarih ve İl adını bir satıra yazarak farklı bir format ile sonuç alınabilir.
NOT: Bu tür sorularınızı örnek excel dosyası ile destekleyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 00avci-birden fazla kritere göre süz.zip
    90.1 KB · Görüntüleme: 2

00avci

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
bünyamin
Office Vers.
office 2016
Merhaba;
Ekteki gibi olabilir.
Yada çalışanları LOKASYONLAR yazdığınız sütundan itibaren sıralayarak her tarih ve İl adını bir satıra yazarak farklı bir format ile sonuç alınabilir.
NOT: Bu tür sorularınızı örnek excel dosyası ile destekleyin.
İyi çalışmalar.
Ellerinize sağlık, çok teşekkürler. Güzel bir çalışma olmuş.
Fakat veri satırı 100 lerce olunca bu çözüm çok kullanışlı olmayacak. Yine de emeğiniz için teşekkür ederim.

Bunu acaba excel dışında başka bir uygulamada, yada online rapor uygulamasında mı alabiliyorlar?
Bu talebin İhtiyaç olan bir filtreleme ve raporlama olduğunu düşünüyorum.

Üst Alt