• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım çalışanların aylık çalışma grafiğini yapma.

batuhanerkut

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Batuhan Erkut
Office Vers.
Office Standard 2019
Merhabalar. Yaklaşık 50 kişinin bulunduğu bir ekibin çalışma grafiğini yapmak istiyorum. Bu kişilerden kimisinin ayda 8 kere işe gelmesi gerekmekte, kimisinin ayda 12 kere. çalış dinlen şeklinde değilde örneğin 2 gün çalış üst üste, 3 gün dinlen en makul olanı. 24 saat aktif olarak işleyen bir firma ve 12 saatlik vardiyalar halinda çalışmakta.(Şuan için 07:00-19:00/19:00-07:00). Calisanlarin ise geldikleri gun calisacaklari rollere gore ayrilmalari gerekiyor. Toplamda 8 rol mevcut. Yani bir 12 saatlik vardiyada en az 8 kisi calismak zorunda ve 8 ininde farkli rolu olmak zorunda.(rol 1,rol 2,....,rol8 şeklinde.) Optimum olanida calisanlarin bir ay boyunca her rolde asagi yukari esit derecede calismalari.
Bu su an elle giriliyor. Excelde orta derecede formul kullanip istediklerimi yapabiliyorum fakat bu beni asiyor. Istedim bu tarz bir calisma takvimini yapmak tabiki.
He, cok zor isede, en azindan calisma gunlerini elle girdikten sonra rolleri formul ile atayabilirsem(esit bir sekilde) cok makbule gecer.
Yardimci olursaniz cok sevinirim. Ekte elle yazilan grafigin neye benzedigini birakiyorum emsal olsun diye. Herkese iyi calismalar.

Ekli dosyalar

• MMM with GK-UPDATED - Excel_3.jpg
    MMM with GK-UPDATED - Excel_3.jpg
    78.8 KB · Görüntüleme: 20

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;

" Excelde orta derecede formul kullanip istediklerimi yapabiliyorum"

Yaptığınız mevcut uygulamayı ve ne istediğinizi belirten excel dosyasını eklerseniz üzerinde yorum yapmak daha kolay olur.
İyi çalışmalar.

batuhanerkut

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Batuhan Erkut
Office Vers.
Office Standard 2019
Merhaba;

" Excelde orta derecede formul kullanip istediklerimi yapabiliyorum"

Yaptığınız mevcut uygulamayı ve ne istediğinizi belirten excel dosyasını eklerseniz üzerinde yorum yapmak daha kolay olur.
İyi çalışmalar.
Hocam , suan icin bu konuyla ilgili formul ile yaptigim bir program bulunmamakta. Yukarida Ekte gorunen resimdeki gibi elle yaziyoliyor vardiyeler ve roller.

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Galiba anlatamadım Batuhan bey;
Burada sizin bildiğiniz bir sürü kodlama var.. (1.1,2.1.. gibi)
Set bilgisi var (sadece 1 ler görselde var alt tarafta ne var belli değil?)
üstte tarih ve günler var (nereye kadar devam ediyor belli değil?)
Otomasyondan isteğiniz net değil
ve en önemlisi bir çözüme başlayabilmek için excel tablosu gerekli (resim değil) Tüm bilinmeyenler anlaşılır olsa bile önce örnek tablo oluşturmak gerekiyor (var olan birşeyi neden sil baştan oluşturalım?)
Bundan sonraki sorularınızda umarım üstte yazdıklarımı dikkate alırsınız ve umarım çözüm bulursunuz.
İyi çalışmalar.

Üst Alt