• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım çokeğer fonksiyonu

knnky80

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Kenan Kaya
Çokeğer fonksiyonu hakkında yardımcı olabilecek var mı?

ozkansabanci

Excel VBA Developer
Uzman
En iyi yanıt
7
Web sitesi
analistadam.com
Ad Soyad
Özkan Sabancı
Office Vers.
Microsoft 365 Apps for enterprise TR
Merhaba,

Sorunuzu bir örnek dosya ekleyerek sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

İyi Çalışmalar.

knnky80

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Kenan Kaya
Senaryo şu:
1. adım olarak ürünlerin verilerilerini ben ürün veri sayfasından düşeyara fonksiyonu ile segment 1 v.s. sayfasına çekiyorum.
Segment 1 sayfasında ürün veri sayfasındaki 4 sütuna ek olarak rçs planı, parti no, SKT, RÇS, durum sütunları mevcut.

2. adım olarak ben burada parti numarası veSKT sütunlarına bilgi işliyorum.

Excel'in burada bana yapmasını istediğim; girmiş olduğum SKT tarihinden rçs planındaki değer kadar gün sayısını SKT 'den düşüp RÇS sütununa işlemek ve aynı zamanda koşullu biçimlendirme ile şekillendirdiğim durum sütununa da geçmesi.

3. adımda ise ki benim için en önemli kısmı bu. Durum sütunu koşullu biçimlendirme ile 10 gün kala o satırı kırmızı dolgu yapması için şekillendirilmiş durumda.
İşte Excell'in bu kırmızı satırları süzüp, kontrol listesi sayfasına çıktı alabilecek durumda aktarma yapması.

4. adımda ise sefment sayfasındaki ürün grubunda ne yazıyor ise ( örneğin; çocuk mamaları ) sonrasında ürün menşei ne bakması ( örneğin; ithal) bu iki değere göre ürün veri sayfasındaki yandaki 2. tablodan karşısına gelen değer ne ise onu segment sayfasındaki rçs planına işlemesi.

Biraz karışık oldu sanırım fakat dosyayı incelediğinizde anlayacaksınızdır. Bunuda çokeğer fonksiyonu ile çözülür olduğunu düşündüm ya da çoketopla .

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• PROJE.xlsx
    83.8 KB · Görüntüleme: 9

ozkansabanci

Excel VBA Developer
Uzman
En iyi yanıt
7
Web sitesi
analistadam.com
Ad Soyad
Özkan Sabancı
Office Vers.
Microsoft 365 Apps for enterprise TR
Açıklamalarınıza bakılırsa sadece ÇokEğer sorununuz yok. :)
Müsait zamanda incelerim ancak tüm çalışmayı muhtemelen yapamam.

Bilginize,
İyi Çalışmalar.

Üst Alt