• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım ÇOKETOPLA komutunu aylık kullanma

incsoft

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ufuk İNCE
Office Vers.
Office 2019 Professional
Arkadaşlar "T" sütünumda da gördüğünüz üzere o günlü sipariş numarasınının toplamda kaç adet üretimi olduğu hesaplanmaktadır. Burada benim amacım "U" sütununa bunun Aylık sipariş adetini hesaplattırmak olacaktır. Bazı aylar 28,bazılar 31 gün olmakta olduğu gibi ayın 3.günüde olabiliyor bugün son günüde olabiliyor. Bu sebepten dolayı kendim bir deneme yapmıştım hata uyarısı verdi. Burada mesela 15 nolu sayfa yok. Formülün o anda oluşturulmuş olan sayfalara göre toplamlarını hesaplayacak şekilde "U" sütunundaki hücrelere nasıl bir formül verebilirim?

Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• 2020-05--KRS.xls
    104 KB · Görüntüleme: 9

leguminosea

Yeni Üye
En iyi yanıt
5
Ad Soyad
Erhan ÖZER
Office Vers.
2019 Pro Plus 64 TR
Dosyanız ektedir.
Gün eklediğinizde veya veri değiştirdiğinizde Toplam sayfasındaki Güncel butonuna tıklayınız.
Her sayfadaki U sütunu o gün ve önceki günler için vardiya bazında işlem noya göre toplam almaktadır.
Sayfa (gün) isimleri mutlaka 1,2,3.....30,31 şeklinde olmalıdır.

Ekli dosyalar

• KRS.xls
    312 KB · Görüntüleme: 9

incsoft

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ufuk İNCE
Office Vers.
Office 2019 Professional
Dosyanız ektedir.
Gün eklediğinizde veya veri değiştirdiğinizde Toplam sayfasındaki Güncel butonuna tıklayınız.
Her sayfadaki U sütunu o gün ve önceki günler için vardiya bazında işlem noya göre toplam almaktadır.

Öncelikle teşekkürler hocam ancak amacım database yapmadan ve macrosuz yapmak. Neden derseniz yüzbinlerce işemri numarası oluyor,birde bunu kullanacak kişiler fazla detaylı bilgiye sahip değiller..

=EĞER(E22="";"";ÇOKETOPLA($F$2:$F$31;$E$2:$E$31;E22))

komutunu bütün sayfalardan toplam alacak şekilde uyarlayabilirsek olabilir.

leguminosea

Yeni Üye
En iyi yanıt
5
Ad Soyad
Erhan ÖZER
Office Vers.
2019 Pro Plus 64 TR
Formüllü versiyon ektedir.

incsoft

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ufuk İNCE
Office Vers.
Office 2019 Professional
Formüllü versiyon ektedir.

1 işemri numarası sadece vardiya 1'de değildir hocam. Ayın 1'nde 1.vrd da olabilir başka bir günde farklı bir vardiya da olabilir. Bu şekilde olanları toplamıyor sanırım. Birde işemri numarası çok fazla sayıda olacaktır. Bu rapor aylık performans verirse yıllık da yapacağım hocam bu durumda performans verirmi? Aşağıdaki linkte tespit ettiğim hatayı incelemeniz için gönderiyorum. Tekrar teşekkür ederim..

leguminosea

Yeni Üye
En iyi yanıt
5
Ad Soyad
Erhan ÖZER
Office Vers.
2019 Pro Plus 64 TR
Dosyanız ektedir.
Formülün mantığı aşağıdaki gibidir.
ilgili iş emrininin : o günkü o vardiyadaki miktarı + o günkü o vardiyadakinden önceki variyalardaki miktar + o günden önceki günlerdeki toplam miktar
Kontrol ediniz.

incsoft

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ufuk İNCE
Office Vers.
Office 2019 Professional
Dosyanız ektedir.
Formülün mantığı aşağıdaki gibidir.
ilgili iş emrininin : o günkü o vardiyadaki miktarı + o günkü o vardiyadakinden önceki variyalardaki miktar + o günden önceki günlerdeki toplam miktar
Kontrol ediniz.

Teşekkürler hocam.. Örnek için sadece size 1 tezgah göndermiştim umarım çoklu hale komutları getirebilirim. Mesela 5 adet tezgahım var ve o sipariş 5 tezgaha birden de aynı anda girebilmektedir. Bu durumda ne yapabilirim araştırıyım biraz

Üst Alt