• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Makale Editor Format Tab (Düzenleyici Biçim Sekmesi)

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Bu sekmede; Kod ekranınızla ilgili font adı, font boyutu, yazı rengi, arka plân renk vs. gibi özellikleri kişiselleştirebildiğiniz seçenekler bulunur.
Çoğu insan bu seçenekleri değiştirmez.

editorformattab.png

Seçenekİfade
Colour Code Aşağıdaki tüm öğelerin renklerini özelleştirmek mümkündür: Tüm bu ayarlar için varsayılan yazı tipi Courier New (Western), 10'dur. Bu, tüm karakterlerin tam olarak aynı genişlikte olduğu anlamına gelen sabit genişlikli bir fonttur.
Normal Klasik VBE renkledirmeleri
Selection Koyu Mavi arka plan
Syntax Error Kırmızı metin
Execution Point Sarı arka plan ve kenar boşluğunda Sarı gösterge
Breakpoint Kırmızı arka plan ve Kenar boşluğunda Kırmızı gösterge
Comment Yeşil metin
Keyword Kırmızı metin
Identifier Tanımlayıcı
Bookmark Açık Mavi arkaplan ve Açık Mavi gösterge
Call Return Açık Yeşil gösterge
Foreground Bu, Metin rengini belirten renktir.
Background Metnin Arka Plan rengini belirten renktir.
Indicator Bu belirli öğenin yanında görünecek kenar boşluğu göstergesinin rengi.
Font Kodunuzu görüntülemek için kullanılan yazı tipi. Varsayılan yazı tipi Courier New (Western). Kodunuzun okunmasını kolaylaştırmak için her zaman sabit genişlikte bir font kullanmalısınız (yani tüm karakterler aynı genişliğe sahip).
Size Kodunuzu görüntülemek için kullanılan yazı tipi boyutu. Varsayılan yazı tipi boyutu 10'dur.
Margin Indicator Bar Bu, kod modülünüzün solunda görünen sınırdır. Bu seçenek, kenar boşluğu gösterge çubuğunun görünür olup olmadığını değiştirmenizi sağlar.

Üst Alt