• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Eklentiyi AddIns'ten silmeme karşın, eklenti bir türlü silinmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

assenucler

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
A. Selim Şenüçler
Office Vers.
Office 365 ev 64 bit
Değerli Dostlar,

Günlerdir ne yaptıysam, aşağıdaki resimde de görüleceği gibi; "ExcelTurkeyHTML_Protect.xlam" eklentisini AddIns klasöründen silmeme rağmen: her Excel'i açtığımda (Resim - 1 )"Tamam" a tıklamama karşın, Eklentiler / Eklentilerim / Eklentiler / Excel Eklentileri açılan penceresinde (Resim -2) halâ "Excelturkeyhtml_protect" eklentisi kalkmamış durumda gözüküyor.

Resim - 1
1591985165165.png
Resim - 2
1591985600450.png

Eklentiyi nasıl silebilirim?

K
onuya ilişkin düşünce ve görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.

Ekli dosyalar

• 1591985132420.png
    1591985132420.png
    8.3 KB · Görüntüleme: 3

Feridun

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Atabay
Office Vers.
2016
"Eklentiyi kaldırma" Excel Yardımı denediniz mi?

Bir Excel eklentisini kaldırmak için
Önemli: Excel eklentisini ilk olarak bir ağ dosya sunucusundan veya paylaşılan bir klasörden yüklediyseniz, eklentiyi bu konumdan kaldırmanız gerekebilir. Excel eklentisini CD'den yüklediyseniz ve eklentiyi yükledikten sonra CD sürücünüze başka bir sürücü harfi atadıysanız, eklentiyi CD'den yeniden yüklemeniz gerekir. Herhangi bir Excel eklentisini CD'den çalıştırıyorsanız, bu Excel eklentisini kaldırıp CD'den yeniden yüklemeniz gerekir.
  1. Dosya sekmesine ve Çıkış'a tıklayın.
  2. Denetim Masası'nda, Programlar ve Özellikler'i (Windows 7 ve Windows Vista) veya Program Ekle/Kaldır'ı (Windows XP) tıklatın.
  3. Aşağıdakilerden birini yapın:
    • Excel'i Microsoft Office'in parçası olarak yüklediyseniz, yüklü programlar listesinde Microsoft Office'i tıklatın ve Değiştir düğmesini tıklatın.
    • Excel'i ayrı olarak yüklediyseniz, yüklü programlar listesinde programınızın adını tıklatın ve ardından Değiştir düğmesini tıklatın.
    • Eklentiyi İndirme Merkezi'nden yüklediyseniz, yüklü programlar listesinden programınızın adına tıklayın ve sonra Kaldır düğmesine tıklayın.
  4. Yükleme programındaki yönergeleri izleyin.

Şeklinde devam ediyor. Probleminizin cevabı ola bilir..

assenucler

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
A. Selim Şenüçler
Office Vers.
Office 365 ev 64 bit
Sayın Feridun,

Merhaba, ilginiz ve yanıtınız için teşekkür ederim.

Windows 10 Home 64 bit ve Office 365 bireysel 64 bit kullanıyorum. Siteye yazmadan önce, internette bir çok siteye baktım; önerilen çözümleri uygulamama karşın, çözüme ulaşamadım.

Sizin yazdıklarınız da olumlu bir sonuç vermedi.

assenucler

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
A. Selim Şenüçler
Office Vers.
Office 365 ev 64 bit
Bugüne değin AddIns klasörüne eklediğim ve daha sonra da sildiğim eklentiler de (xlam), böyle bir durumla karşılaşmadım.

assenucler

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
A. Selim Şenüçler
Office Vers.
Office 365 ev 64 bit
Sayın Murat OSMA,

Ne yaparsam yapayım, sitemizden indirdiğim eklentiyi bir türlü kaldıramıyorum. Eklenti silinmesi ve AddIns klasöründe gözükmemesine karşın,

1592049001676.png

Excel'i her açtığımda ilk iletideki görüntü karşıma çıkıyor. Ne yapmamı önerir siniz?

1592048894739.png

assenucler

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
A. Selim Şenüçler
Office Vers.
Office 365 ev 64 bit
SORUN:
Yukarıdaki resimde, ? olan satır seçilip, aşağıdaki:
Yönet: Excel Eklentileri yanındaki "Git" e tıklayınca,
ÇÖZÜLDÜ.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt