• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Etopla fonksiyonunu yardım

ulgen67

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mustafa Ülgen
Office Vers.
2016
selam üstadlar , ekteki dosyada a sütununa yazdığım plakaları g sütununda gelişmiş filtre seçeneği ile bir araya getirmeyi becerebiliyorum.
h sütununda da e sütunundaki değerleri plakalarına göre icmal alıyorum.istediğim f sütünuna yazdığım yüzde değerini otomatik olarak hangisine aitse yani %100 yazarsam 1 ile çarpıp yazması %70 yazarsam 0,3 ile çarpıp yazması k sütununa da 0,3 ile çarpılanları toplaması, mümkünmüdür, ben ekteki tabloda bazılarını manuel olarak belirtiyorum tamamen benim a ve b sütünlara değerleri yapıştırdıktan sonra herşeyin kendiliğinden oluşması, belkide yapmak istediğimi yapmışımdır ama üstadların önerilerinden de faydalanmak isterim.
şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• YAKIT HESAP1.xlsx
    13.2 KB · Görüntüleme: 6

lebom

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
ozmen durukan
Office Vers.
365