• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Excel metin formül hk.

ademdas

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
adem daş
Office Vers.
office 2017
Merhaba Arkadaşlar

Örnek Sütun: "Bu ipeksi bakım kremi, bilimsel olarak incelenmiş antioksidan E Vitamini açısından zengindir. Cildin görünümünü düzenlemeye, çevresel faktörlerin gerçekleştirdiği zararlara karşı korumaya ve erken yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.
Skualen ve seramidler ile cildinize yoğun bir bakım yapar, cildinize pürüzsüz bir his sağlar.
Uygulama:Sabah ve akşam temizlenmiş yüz bölgesine uygulayın ve nazikçe masaj yapın. Boyun ve dekolte bölgesi için de uygundur."

excelimde bunun gibi sütünlar var ben bütün cümle sonundaki noktadan sonra <br /> karakterlerinin gelmesini istiyorum ve : ile biten kelimenin de başına <b> karakteri yine : biten kelimenin sonuna </b><br /> getirmek istiyorum bu şekilde bir formüle ihtiyacım var yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

örnek dosya ektedir

Ekli dosyalar

• liste_urunler_nusnus.1ticaret.com_20210318_1450 - Kopya (2).xls
    20 KB · Görüntüleme: 10

hltgdr

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Halit G.
Office Vers.
Office 365 TR
Adem selam,

Yapmak istediğin şey için şöyle bir yöntem var.

=YERİNEKOY(YERİNEKOY(A1;".";".</br>");"Uygulama:";"<b>Uygulama:</b><br>")

İki defa yerine koy kullandım. "Uygulama:" ibaresi sabit ise bunu kullanabilirsin. Ama değilse söylemiş olduğun ": ile biten kelimenin de başına <b>" bunun yapılıp yapılamayacağını bilmiyorum. Bilen varsa öğrenmiş oluruz.

İyi çalışmalar.

ekiz

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Tansu Ekiz
Office Vers.
Office 365 TR
Merhaba excelde çoketopla ile poz numarasını aradığımda 96.1 ve 96.10 pozlarını birleştirip topluyor nasıl düzeltebilirim.

Üst Alt