• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Excel VBA ile Api Kullanımı İle Veri Göndermek ve Almak

ibrahimhocaduzce

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
İBRAHİM ALKAN
Office Vers.
2007
Merhaba,
Excel Vba Kullanarak, bir pazaryerine api ile veri gönderimi yapmak istiyorum. Bu mümkün olabilir mi.?
Excel raporlarını alıp veri transferi yapabiliyorum. Manuel entegrasyon yapabiliyorum. E-Arşiv ya da e fatura da kesebiliyorum. Ancak
Api kullanmak ve excel vba ile yapmak mümkün mü. Daha önce n11 ile yapılabildiğini duymuştum ama içeriğini tam olarak öğrenemedim.
Bu konu da bilgisi olan varsa, karşılıklı bilgi paylaşımı yapabiliriz.
Yazdığım bir çok application var. Gayet Güzel Çalışıyor.
Ayrıca, İleride Excel de yazdığım uygulamaların veri tabanlarını access taşıyacağım. Veri tabanı daha hızlı ve sınırsız olacak. Yazılımlarımı Sürekli geliştiriyorum.
Şu excel api yi de çözmek istiyorum.
Api ile örneğin Trendyol a istediğim zaman manuel olarak verileri (stok miktarı ve fiyatları gibi.) transfer etmek istiyorum.

mesudiye_052

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Fatih Yörük
Office Vers.
Excel 2007
Merhabalar

Excel' de Selenium kütüphanesi kullanılarak hemen hemen her türlü veriyi webten çekip gönderebilirsiniz.

Son düzenleme:
Üst Alt