• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Excel'de A4'ten büyük alanı seçip PDF çıktısı alma nasıl yapılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sanalgezgin

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mehmet Bey
Office Vers.
Office 2016 TR
Merhaba;

Bir excel çalışmam var. Ekran görüntüsü aşağıdaki gibi. Yazdırma alanı A4'ten oldukça büyük bir alan (5501mmx757mm). En son kullanılan sütun adı GL.

Amacım bu alanı seçip "tek bir sayfaya, yatay olarak" PDF çıktısı almak. Normal şartlarda fiziksel baskı almayacağım. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler,

Ekli dosyalar

• 2024-09-16_14-50-08.png
    2024-09-16_14-50-08.png
    293.9 KB · Görüntüleme: 4

gokhan14

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Gökhan Yılmaz
Office Vers.
İş için microsoft 365
Merhaba yazdırma alanını seçin, sayfa düzeninden yazdırma alanını belirleyin baskı önizlemeden sayfa yönlendirmeyi yatay ölçek kısmını sığdır seçin. Dosyanızda veri yoğunluğu olduğu için tek sayfa pdfte yazılar baya kücük gözükecektir.

sanalgezgin

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mehmet Bey
Office Vers.
Office 2016 TR
Cevabı buldum. Şöyle ki;

PDF editör programı olarak PDF X-Change Editor kullanıyorum. Yazdırma ekranında "Microsoft print to pdf olarak kaydet" seçmek yerine "PDF X-Change Lite" seçtim. Bu sayede sayfa yapısına yeni seçenekler eklendi. Seçenekler arasında "ANSI E" vardı. Boyut olarak bana uygundu. Onu seçtim ve kaydet dedim. Tam istediğim gibi bütün tabloyu tek bir sayfaya PDF olarak yazdırdı.

Destek olan herkese teşekkür ederim,

Ekli dosyalar

• 2024-09-17_20-41-35.png
    2024-09-17_20-41-35.png
    39.9 KB · Görüntüleme: 5
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt