• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Gant Şeması ile İş süreci planlama dosyasında değişiklik

yken

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Merhaba,
excelarsivi sayfasından (Gantt Şeması ile Iş Süreci Planlama - Excel Arşivi) bu dosyayı indirdim ama ben bu dosyayı farklı bir amaç için kullanmak istiyorum. Şöyle ki, yıllık izin talep edenlerin başlangıç ve bitiş tarihlerini yazınca yan tarafa yılları değil de ilgili ay için izin günlerini renklendirsin. Böylece birkaç kişinin izinlerini girince günlere göre başlangıç bitiş tarihlerini görsel görebileceğiz.
Kısaca yapılması istenilen değişiklik:
-Şu an dosyada birkaç tane Yıl var sadece ilgili yıl, içinde olduğumuz yıl olması yeterli mesela 2019.
-Yıl içinde ayları değil, günleri gösterecek. Sütun başlığında 15 Temmuz, 16 Temmuz yazması gerekmez. 1,2,3,...30 yazması kafi.
-C sütununda girilen iki tarih arasındaki gün sayısını PAZAR düşerek verecek.
- Mümkünse sağ tarafda boyayan kısımlara İZİN GÜN SAYISI kadar 1'den başlayarak birer birer artacak şekilde izin günü kadar numaralandıracak.
- Bir de her seferinde gelecek ayları tek tek yazmak yerine tüm ayları ok ile kaydıraraak getirebilelim,
Örnek bir dosyayı ekte gönderiyorum.
Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
İyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

• 2608_Gantt_Şeması_ile_Iş_Süreci_Planlama.xlsx
    17.4 KB · Görüntüleme: 18
Üst Alt