• Merhaba Ziyaretçi,
  Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

  Abone Olun
 • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

  Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
  Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
  Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

  👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Makale General Tab (Genel Sekmesi)

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
Katılım
25 May 2018
Mesajlar
1,534
En iyi yanıt
13
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Bu sekmede VBE'nin genel ayar, görüntü, düzenleme ve ip uçlarını görüntüleme ile ilgili seçenekler bulunur.

genelsekmesi-1.png

SeçenekAçıklama
Bir kullanıcı formunda bir kılavuzun görüntülenip görüntülenmeyeceğini belirler. Bu, kontrolleri hizalamanıza yardımcı olabileceğinden yararlı olabilir. Bu varsayılan olarak işaretlenir.
Izgara hücrelerin genişliği 2 ila 60 arasında. Varsayılan 6'dır.
Izgara hücrelerin yüksekliği 2'den 60'a kadardır. Varsayılan değer 6'dır.
Denetimlerin dış kenarlarını ızgara çizgileri üzerinde otomatik olarak konumlandırır.

genelsekmesi-2.png

SeçenekAçıklama
Size bir projeyi çalıştırmadan önce tüm modül düzeyi değişkenlerinin sıfırlanmasına neden olacak bir eylem olduğunu bildiren bir mesaj alıp almayacağınızı belirler. Bu varsayılan olarak işaretlenmez.

genelsekmesi-3.png

SeçenekAçıklama
Herhangi bir hata işaretlenirse, hata işleyicisinin etkin olup olmadığı ve kodun bir sınıf modülünde olup olmadığı projenin ara verme moduna girmesine neden olur. Bu, hata ayıklama yaparken yararlı olabilir. Bu varsayılan olarak işaretlenmez.
Bir sınıf modülünde üretilen herhangi bir işlenmemiş hata, projenin, hatayı üreten sınıf modülündeki kod satırında kesme moduna girmesine neden olur. Bu varsayılan olarak işaretlenmez.
Bir hata işleyici aktifse, arıza moduna girmeden hata yakalanır. Etkin hata işleyici yoksa, hata projenin kesme moduna girmesine neden olur. Bununla birlikte, bir sınıf modülünde işlenmemiş bir hata, projenin, sınıfın rahatsız edici prosedürünü başlatan kod satırında kesme moduna girmesine neden olur. Bu varsayılan olarak işaretlenir.

genelsekmesi-4.png

SeçenekAçıklama
Gerekirse kodun derlenip düzenlenmediğini, uygulamanın daha erken başlamasını veya başlatılmadan önce bir projenin tam olarak derlenip tamamlanmadığını belirler. Bu varsayılan olarak işaretlenir. Bu işaretlenmediğinde, bir proje derlenmediğinde bir hata ile size sorulur. Bu işaretlendiğinde, bir proje kaydedildiğinde / kapatıldığında kod otomatik olarak derlenir. Bu seçeneğin kaldırılması tüm projeyi başlangıçta derler ve hemen sözdizimi hatalarıyla ilgili sizi uyaracaktır. Derleme olmayan kod içeren çalışma sayfaları dışa aktarılır.
Projenin arka planda derlenmesini tamamlamak için çalışma zamanında boşta kalma süresinin kullanılıp kullanılmayacağını belirler. Arkaplan Derlemesi çalışma zamanı yürütme hızını artırabilir. Talepte Derleme seçilmediği sürece bu özellik kullanılamaz. Bu varsayılan olarak işaretlenir.

genelsekmesi-5.png

SeçenekAçıklama
Visual Basic Düzenleyicisi'nde araç çubuğu düğmelerinin araç ipuçlarını gösterilip gösterilmeyeceği. Bu varsayılan olarak işaretlenir.
Proje, proje, kullanıcı formu, nesne veya modül pencerelerinin Proje Gezgini penceresinde bir proje çöktüğünde otomatik olarak kapatılıp kapatılmayacağını belirler. Bu varsayılan olarak işaretlenir.
 
Üst Alt