Duyuru Hukuka Aykırılık Bildirimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
Katılım
25 May 2018
Mesajlar
1,318
En iyi yanıt
11
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Versiyon
Office 365 TR+EN
Excel Turkey Forum, hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınâi haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

Excel Turkey Forum, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan "yer sağlayıcı"; kendi ürettiği içeriklerle ilgili olarak ise "içerik sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.

Excel Turkey Forum'un kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Excel Turkey Forum, hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlâl edildiği düşünülen içeriklerde "UYAR ve KALDIR" yöntemini benimsemiştir.

Excel Turkey Forum içerisindeki bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınâi hakları ihlâl ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da meslek birlikleri,

  • İhlâle konu içeriklerin URL adresi ve ihlâle konu içeriğin konusunu,
  • Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,
  • Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,
  • Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,
  • Açık ad / ünvan ve açık iletişim adreslerini
sunmak kaydıyla Excel Turkey Forumun admin@excelturkey.com adresine bildirim yapabilirler. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikâyetler hukuk servisi tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde, ihlâle konu içerikler Excel Turkey Forum sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhataba bilgi verilecektir.

Excel Turkey Forum Yönetim Ekibi
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt