Yardım İş Plânı Otomatik E-Posta

En İyi Yanıtlar
1
Ad Soyad
HUZEYFE YAMAN
Selamlar,

Firma içerisinde yıllık bir iş planı oluşturmak istiyorum.

Örnek-1: Her ayın ilk haftası pazartesi günü satın alma bölümüne tedarikçiler ile ilgili E-Posta gönder
Örnek-2: Her ayın son haftası Salı günü satış bölümüne müşteri ziyaretleri ile ilgili E-Posta gönder
Örnek-3: Her Cuma günü bakım bölümüne bakım kayıtları ile ilgili E-Posta gönder

Bu ve buna benzer bir iş planını ve otomatik e-posta gönderimini Excel veya başka platformda nasıl yapabilirim?

Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
En İyi Yanıtlar
77
Selâmlar,
Siz o iş plânını hazırlayın gönderin, biz de tarihlere göre adreslere mail gönderme işinde destek olalım olur mu?

En İyi Yanıtlar
1
Ad Soyad
HUZEYFE YAMAN
Rabbimin engin rahmet ve mağfiret dolu selâmları sizin ve ailenizin üzerine olsun. Amin.

Şu anda bu işin olabilir durumunu araştırmaktayım. Her sene başında yapılacakları gibi ayrı ayrı yerlere (Ajanda, Takvim, blokot vb.) not alıp duruyoruz ama illaki gözden kaçan veya tarihi geçenler oluyor.

Bunun için hâli hazırda yapılmış bir şablon var mıdır? Sizin boş yere vaktinizi israf etmeyelim. Kıymetli vaktinizi heba etmeyelim.

Bizim istediğimiz çok teferruatlı bir şey değil aslında... A kolonunda yapılması gereken işin tanımı, B kolonunda E-posta adresi olmalı. C kolonunda ise tarih olmalıdır. Kısaca zihnimde tasarladıklarım bunlar.

Elbette işin uygulama kısmına sizler daha çok vâkıfsınız. Sizler çok daha iyisini bilirsiniz.

Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
En İyi Yanıtlar
77
Sağ olun Allah râzı olsun. :giggle:

Ek'teki dosyada, resimde de göreceğiniz üzere, ilk mesajda belirttiğiniz tarihlere göre bir liste oluşturdum.
Bir de Gönder butonu ekledim.

"Şimdilik", butona bastığınızda eğer bugünün tarihi eşitse oradaki tarihlerden birine, belirtilen herhangi bir dosyayı ekleyerek belirtilen mesaj ile birlikte mail adresine o dosyayı gönderir. Daha sonra ilave kontroller ve gönderilecek diğer dosyalarla ilgili kısımları da ekleriz.

İnceleyin lütfen, saygılar..

tarihler-min.png

Ekli dosyalar

En İyi Yanıtlar
1
Ad Soyad
HUZEYFE YAMAN
Selamlar,
İlginiz için çok teşekkür ederim. İşimizi fazlası ile görecek bir uygulama olmuş. Emeğinize sağlık, hakkınızı helal ediniz.

Anladığım kadarı ile gönder butonuna tıkladığımızda sağ taraftakilere bakıp eşitleyen tarih var ise gönderim yapıyor. Doğru mudur?

Bu dosyayı Excel arka planı gibi sürekli çalışır olsa eşleşen tarih bulduğunda otomatik gönderim yapsa... Nasıl yapabiliriz?

Tarih kısmını tam olarak nereye yazacağız? C2:Z2 arası herhangi bir yer mi? Belli bir yeri var mıdır?

En İyi Yanıtlar
1
Ad Soyad
HUZEYFE YAMAN
Mesajı düzenlemeye izin vermediği için tekrar yazmak zorunda kaldım.

E-Posta ek olmayacaktır. Şimdilik kaldırabiliriz.

E-Posta konu ve E-Posta metnini aşağıdaki gibi yapabiliriz.

Dosya ektedir.

Kolaylıklar dilerim.

01.JPG

Ekli dosyalar

En İyi Yanıtlar
0
Ad Soyad
Kübra Meyrili
Merhaba,

Aynı şekilde bir sorum olacak. İş bitim tarihi ekleyip, bitime son 2-3 gün kala mail göndermesini istiyorum. Mümkün müdür?

Üst Alt