• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Mac macro problemleri

benihime

İsimsiz
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
benihime kisuke
Merhabalar,

Bir süre önce windowstan mac'e geçmek zorunda kaldım. Ancak excel ile sürekli sıkıntı yaşıyorum. 2016 sürümünü kullanıyorum. Macrolarda sürekli sorun çıkıyor. windowsta sorunsuz çalışan makrolar mac'te çalışmıyor. Zaman zaman sayfa kopyalama işlemlerinde de sorun yaşıyorum.

Bugün sorunu tespit etmeye çalıştım ve farkettiğim bir şey oldu. çalışma kitabında visual basic açtığım andan itibaren başlıyor bu problemler ve kitaptaki modüllleri silene kadar devam ediyor. silince düzeliyor. içinde ne yazarsa yazsın modül olan kitapta sayfa kopyalama işlemi yapılmıyor , uyarı veriyor.

tekrar office kurma, format vs herşeyi denedim değişmiyor durum.

Bu neden olur, nasıl çözebilirim acaba?

Asri

Geliştirici
En iyi yanıt
0
Web sitesi
www.asriakdeniz.com
Ad Soyad
Asri Akdeniz
Office Vers.
Office 2016 EN
Merhabalar,

Bir süre önce windowstan mac'e geçmek zorunda kaldım. Ancak excel ile sürekli sıkıntı yaşıyorum. 2016 sürümünü kullanıyorum. Macrolarda sürekli sorun çıkıyor. windowsta sorunsuz çalışan makrolar mac'te çalışmıyor. Zaman zaman sayfa kopyalama işlemlerinde de sorun yaşıyorum.

Bugün sorunu tespit etmeye çalıştım ve farkettiğim bir şey oldu. çalışma kitabında visual basic açtığım andan itibaren başlıyor bu problemler ve kitaptaki modüllleri silene kadar devam ediyor. silince düzeliyor. içinde ne yazarsa yazsın modül olan kitapta sayfa kopyalama işlemi yapılmıyor , uyarı veriyor.

tekrar office kurma, format vs herşeyi denedim değişmiyor durum.

Bu neden olur, nasıl çözebilirim acaba?

Windows tabanlı excel sürümleri arasında bile bir çok sorun çıkabiliyor.
Ayrı bir platformda sorun yaşanması normal.

Mac de makro kaydet yaparak yapmak istediğiniz işlemleri yapın.
Oluşan makroyu önceki makro ile karşılaştırıp eski makroda buna göre düzenlemeler yapın.

Makro kaydet ile eski makro bire bir aynı olmayacaktır ancak bir fikir verir.

Aynı şekilde problem olan makro bölümlerini bu şekilde çözebilirsiniz.

Mac e bir defa makro aktarmam gerekmişti ve bu şekilde sorunları çözmüştüm.

Üst Alt