• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Makroda Chrome'yi veya Edge'yi çalıştırmak istiyorum..

mehmetserkanaksel

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
mehmet serkan aksel
Kıymetli arkadaşlar;
Ben excelde İntenet explorer i açan bir makro kodu ile exceli çalıştırıyorum ve işlemlerimi yapıyorum. Lakin şu son güncellemeler ile bazı kullanıcılarım İnternet explorer i açamadığını ve bu yüzden hem hızlı olsun diye hemde güncellemelerden etkilenmemek için chrome veya edge de makroları çalıştırmak istiyor. Bu konuda destek sağlayabilir misiniz Lütfen. Ne yapmam gerekli bu uygulamaları çalıştırmak için.. Örnek kod aşağıda mevcuttur. İlginiz için şimdiden teşekkürler...

On Error Resume Next

20 Shell "TaskKill/f/im iexplore.exe"

If Range("Q1").Value = "" Then 'boş ise
MsgBox "Tebrikler!", , "İşlem tamamlandı"
Exit Sub
Else

basla = Timer: While (Timer - basla) < 1: Wend
Dim ie As Object, i As Integer
Set ie = VBA.CreateObject("internetexplorer.application")
With ie

Yukarıda ki kodun olduğu kısım internet explorer in olduğu kısım bu konuda nasıl bir değişiklik yapabilirim. Chrome edge exe lerini yazsamda çalıştıramadım. Farklı bir yöntemi var mıdır?

mehmetserkanaksel

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
mehmet serkan aksel
Teşekkür ederim cevabınız için ama sanırım hiç birinde başarılı olamadım Explorer den başkasını kullandırmıyor. Selenium konusu da çok karmaşık geldi ben amatörüm o yüzden canlı yardım almam gerekiyor sanırım.

mehmetserkanaksel

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
mehmet serkan aksel
Selenium konusunda ücretli destek verebiliriz isterseniz.
Hocam ücretlendirme nasıl olacak özelden bilgi verebilir misiniz? veya daha detaylı bilgi için mail atabilir misiniz? uygulama nasıl çalışıyor veya istediğim girişleri sorunsuz yapacak mı fiyatlandırmadan sonra onu da görüşebilir miyiz

mail adresim: mehmetserkanaksel@hotmail.com

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Mail iletildi, oradan dönüş yapabilirsiniz.

Üst Alt