• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Nöbet listesi

think15

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
halil şengün
Merhabalar. Bir nöbet listem var. bu listede gece çalışması 24 saat ve gündüz mesaisi 8 saatlik çalışmalar var. bunlar için mevcut nöbet listesindeki isimlerin bulunduğu yerleri puantaj sekmesindeki yerlerine göre rakamların atmasını sağlamak. Yani ilk satırda " a" kişisi ayın 2. günü 24 saat nöbet var ise puantaj kısmında ayın 2. gününe boş hücreye 24 yazılması. Bu iş çok zaman alıcı bir iş.
Ancak mesela 29 ekim günü tatil, ama 28 ekim günü yarım gün çalışma var. bunda da ilgili güne 8 saat yerine 5 saat bir mesai yazılacak. Mevcut tabloda ve sonraki aylarda resmi tatil günü denk gelmesi durumda olabilecek bir şey. bu sorununu da nasıl çözümleyeceğimize dair en ufak bir fikrim de yok. yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• EKİM 2021 - örnek.xlsx
    29.6 KB · Görüntüleme: 12

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Tam anlamadım ama (bilhassa toplamları) yinede eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• think15-EKİM 2021 - örnek.zip
    25.8 KB · Görüntüleme: 10

think15

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
halil şengün
Merhabalar. öncelikle çok teşekkür ederim.
1- hafta sonu işlemi için tüm sütunu yani ilgili isimlerin olduğu sütunu tamamen boyamak mümkün mü?
2- özel günler ve rapor izin alan personel alanını bir kaç satır daha genişletme şansımız olur mu.
3- Bunlara ait makrolar ve hesaplamalar için ben de bir şeyler öğrenmek istiyorum. Oradaki EĞERSAY- DÜŞEYARA formüllerini kendim yazdım. ama sizin yaptığınızdan bir şey anlamadım. Diğer servislerde isim sayısı fazla olabilir. rapor izin alan personel sayısı fazlalaşınca bunu diğer gruplara nasıl uyarlarım.
Emeğinize sağlık diyorum, saygılarımla.

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Sorularınızla doğru noktadayız.
Aslında tablo yapınız benimde içime sinmedi.
Yapılması gereken;
Her ay için bir veri giriş sayfası oluşturmak (yani çalışma sayfası)
Sonra bir çıktı sayfasına (PUANTAJ sayfanız gibi) istenilen ayın analizini almak... (Böylece geçmiş aylara ait bir veritabanınız da oluşmuş olur.)
Böyle bir hazırlık yapın gereken kodlamayı yapalım.
İyi çalışmalar.

think15

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
halil şengün
Hocam burada benim kendim denediğim ve başaramadığım konu şu. birinci sekme veri giriş sayfası gibi olduğunu düşünelim. çünkü personel nöbetlerinde değişiklik sayfası burası olacak. nöbet sayfasında isim ekleyip açılır liste yöntemi ile isim seçtik, sağ tarafta da saatleri ve gerekli matematik işlemleri otomatik oldu. ikinci sayfada ise parasal hak açısından puant sayfası. burası için EĞER( KAYDIR) (AYIR) bu üçünün mevcut olduğu bir formül yazmak istiyorum. fakat başaramadım. İstediğim şey verilerin ikinci sekmede anlattığım şekilde kişiler 24 çalıştı ise puant kısmında ilgili güne 24, mesai sütunundaki yerlerde çalıştı ise ilgili güne 8 şeklinde otomatik gelmesinin sağlanması. bu sistemde olan nöbet ve punt dosyasını da farklı birimlerdeki sorumlulara verip aynı sistemde çıktı almalarını sağlamak. Arkadaşların bir çoğu excel bilgisi sınırlı. yani ilk sayfada nöbet yerlerini günlere göre doldur. sonraki sayfalardan hiç dokunma çıktı al demek istiyorum. ilk sayfayı kendileri doldururlar ve sonraki sayfalardan komut, düğme vs olmadan çıktı almalarını istiyorum. Tabi mümkün ise. İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Sayfaları oluşturmadan yapılan çalışma (bilhassa kod kullanıldığı için) yeniden kurgulanmak zorunda kalıyor.
Sayfa/sayfalarınızı ekleyerek sonunuzu belirtin. (Manuel sonuçları alarak sayfa üzerinde gösterin.)
Eki deneyin.
Bu sonuç yeterliyse butonları kaldırarak makroların çalışmasını sağlarız.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• think15-EKİM 2021 - örnek-1.zip
    33.1 KB · Görüntüleme: 9
Üst Alt