• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Optimum değer hesaplama

unforgivennn

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Erdem Akdağ
Merhabalar, işim gereği bir hesaplama yapmaya ihtiyacım var. Şöyle ki; imalat yapacağım daire şeklindeki bir ürün için 555 adet demir boruya ihtiyacım bu adet hiç değişmiyor. Sadece dairenin çapı değiştikçe kat sayıları doğrultusunda demir boruların boy uzunlukları değişmekte. Ben bu demir boruların kat sayılarını yazarak excele hesaplatıyorum ve 555 satır uzunlukları buluyorum. Yapmak istediğim piyasada demir borular 6m. lik boy uzunluğu ile satılmakta ve en az fireyi verecek şekilde 6metreyi kullanmak istiyorum. Excel bu 555 satırdaki uzunlukları 6m içinde optimum hesaplama yaparak bana kaç boy boruya ihtiyacım olduğunu ne kadar fire vereceğimi hesaplayabilir mi? Ör. 2,5m 30 adet 2,96m. 90 adet 3,06 75 adet ... gibi düşünelim

unforgivennn

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Erdem Akdağ
Merhaba,
Bir dosya ekledim. Dediğim gibi ekleme yapamıyorum 6m.lik (600cm.) tek parça borular kullanmak zorundayım. Öncelikli hesabım kullanacağım parçaları 6m'den en az fire vereceğim şekilde kesmek ve toplamda kaç boy boru kullanmam gerektiğini bulmak. Daha sonra geriye kalan fireleri hesap edebilmek.

Ekli dosyalar

• Optimum hesaplama.xlsx
    19 KB · Görüntüleme: 18

lebom

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
ozmen durukan
Office Vers.
365
Merhaba bir dosya buldum hesaplama yapıyor. Umarım işinize yarar