• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Pivot Table ve ufak tefek diğer sorular

HectoR

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
Koray Avcı
Office Vers.
2013 TR
Merhaba Arkadaşlar,

Karşıma çıkan bir excel çalışmasında karşılaştığım birkaç soruyu size danışmak istedim. Öncelikli sorum 6. sorudaki pivot table'la alakalı. Pivot table oluşturmak sorun değil çok benzerini yaptım fakat benden tam olarak ne istediğini anlayamadım ve veriler örnekle aynı olmadı. O soruda neyin nasıl yapılması gerektiğini anlarsanız bana da anlatabilir misiniz?

1. soruda ise genel olarak istenilenleri buldum fakat sonunda en uzun süredir çalışan kişiyi yazdırırken isim listesini tablonun sonuna bir daha yazmam gerekti. O ikinci isim listesini yeniden tabloya eklemeden istenileni yapma yolu var mı?

4. soruda ise oluşturduğum grafikte iki şeyi nasıl düzelteceğimi bulamadım sorunun yanına yazdım.

5. soruda ise iki kritere göre düşeyara yapmaya çalıştım fakat onu yapabilmek için A sütununa diğer iki sütunu birleştirerek yazmak zorunda kaldım. O işlemi herhangi bir sütun oluşturmadan yapmanın başka bir yolu var mı acaba?

Benim genel olarak aklıma takılanlar bunlar. Bu arada excelin geneline göz gezdirip benim yaptığım yöntemlerden daha kullanışlılarını bulursanız o sayfaların orijinal hallerini de yeni sayfa olarak ekledim oraya yazabilirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• HectoR.xlsb
    768.3 KB · Görüntüleme: 4

wexplorerx

Yeni Üye
En iyi yanıt
5
Ad Soyad
Murat Uzun
Office Vers.
Office 2016
Merhaba
Dosyadan inceleyebilirsin.

Ekli dosyalar

• HectoR.xlsb
    768.5 KB · Görüntüleme: 4

HectoR

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
Koray Avcı
Office Vers.
2013 TR
Merhaba,

Yardımınız için teşekkür ederim. Formül ile ilgili olan yerler çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Sanırım pivot table'da bir değişiklik yapmamışsınız.

Pivot table sorusunda ne istenildiğini, nasıl yapılacağını anlayan biri çıkarsa ve bana anlatabilirse çok sevinirim.

Üst Alt