• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım query ile datasource'dan otomatik veri alma,otomatik macro çalıştırma

serrayagmur

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Serra Tatlıcılar
Office Vers.
Microsoft Office Professional Plus 2016 - English
Merhabalar,
Otomatik olarak .csv uzantılı bir dosyaya günlük frekansta veri aktarılmakta. Adı konumu değişmeyen tek bir dosya, yalnızca içindeki veriler güncelleniyor her sabah 6.00 ' da.

Mevcut durumda; yeni bir excel dosyası oluşturdum ve bu excel dosyasını query ile .csv dosyasına bağladım. Böylelikle excel dosyasının data source'u .csv dosyası olmuş oldu. Excelde data sekmesinde Refresh All butonuna basıldığında; .csv dosyasının verilerini güncel bir şekilde excel'e getiriyor. Ek olarak; gelen veri biraz karışık ve istenilen sonuçların veriden alınması için excelde ilgili birkaç kod yazıldı VBA'da.

Kısacası ; Excel dosyasına girip Refresh Butonuna bastığımda güncelleme yapıyor, ardından da macroları çalıştırdığımda veri istediğim formatta karşıma çıkıyor.

Fakat ben tüm bunları daha otomatik hale getirmek istiyorum. Örneğin excel dosyası otomatik olarak her gün 7.00 ' da güncellensin. Ardından Macrolar'da çalışsın. Ben belgeyi açtığımda güncel halini direkt görebileyim istiyorum. Microsoft time scheduler araştırdım fakat pc kapalıyken çalışmıyor sanırsam.

Konuyla ilgili önerisi olan var mı?

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Merhabalar @serrayagmur,
PC açık olsaydı Scheduler ile yapılabilirdi dediğiniz gibi.
Onun haricinde, burada bir paylaşım var bakabilirsiniz; Sabah bilgisayarım kendiliğinden açılsın diyorsanız buyrun... » Sayfa 1 - 1
Ayrıca internet kafelerde kullanılan bir uygulama vardı yanlış hatırlamıyorsam, sabah belli bir saatte açılmasını sağlıyorlardı fakat adını tam olarak hatırlayamadım şu an. Bilgisayar açıldıktan sonra belli saatte görev scheduler da çalışırsa ve dosya açılırsa istediğiniz kodlar da çalışabilir.

serrayagmur

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Serra Tatlıcılar
Office Vers.
Microsoft Office Professional Plus 2016 - English
Merhabalar @serrayagmur,
PC açık olsaydı Scheduler ile yapılabilirdi dediğiniz gibi.
Onun haricinde, burada bir paylaşım var bakabilirsiniz; Sabah bilgisayarım kendiliğinden açılsın diyorsanız buyrun... » Sayfa 1 - 1
Ayrıca internet kafelerde kullanılan bir uygulama vardı yanlış hatırlamıyorsam, sabah belli bir saatte açılmasını sağlıyorlardı fakat adını tam olarak hatırlayamadım şu an. Bilgisayar açıldıktan sonra belli saatte görev scheduler da çalışırsa ve dosya açılırsa istediğiniz kodlar da çalışabilir.
Çok teşekkürler Murat Bey, inceleyeceğim attığınız linki. :)

denizfatihi

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ergin Kocatürk
Office Vers.
Office 2016 TR
Merhaba,

Bir öneride benden, malum pandemi döneminde bazılarımız evden çalışmakta bu sebeple size VNC Viewer diye uzaktan erişim programını tavsiye ederim. Bilgisayarınızın oturumu kapalı olsa bile şifre ekranına erişebiliyorsunuz. Akşam çıkarken oturumu kapalı durumda bırakıp istediğiniz zaman cep telefonunuz dahil olmak üzere bağlanıp çalışabilirsiniz.

iyi günler,

Üst Alt