• Merhaba Ziyaretçi,
    Bayrama Özel VIP Paket %50 İndirim Fırsatından yararlanın. (bir kere öde, ömür boyu kullan)

  • Sn. Ziyaretçi,
    PEAKUP E-Book & Makale & Videoları yayınlandı.

Yardım Sabiti görünce duran Macro

BadCatSero

Yeni Üye
Katılım
21 Ağu 2019
Mesajlar
15
En iyi yanıt
0
Puanları
3
Yaş
33
Konum
İstanbul
Ad Soyad
Enes Güven
Merhaba;

Şöyle bir makroya ihtiyacım var umarım sade ifade edebilirim. Aslında açtığım diğer konuyla biraz bağlantılı. Ekteki excel de de görebilirsiniz.

Elimdeki tabloya random değerler atacağım. Bunu RANDBETWEEN ile yapıyorum. Değer aralığı 1-7. =randbetween(1,7) Bu satıra attığı değerleri COUNTIF ile saydırıyorum ve arasından bir değerin sayısını buluyorum.

İstediğim şey şu. Randbetween yaptıktan sonra içinden aradığım sabit değer istediğim kadar olduğunda o satır üzerinde daha fazla işlem yapmasın ve bir alt satıra geçip aynı işlemi yapsın.
Açıkçası bir sabit tanımlayacağım ve makro o sabiti gördüğünde çalışmayı durduracak. Ama o sabiti görene kadar çalışmaya devam edecek.

Bunun bir sonraki safhasında ise Makro o belirlediğim sabiti gördüğünde artık o satıra hiçbir işlem yapmadan bir alt satıra geçecek ve aynı işlemi orada yapacak. Belirlediğim satır sayısı kadar bunu yapmasını istiyorum.

Yardımcı olabilecek üstadım varmıdır?

(Excel'i ingilizce olarak kullanıyorum türkçe olarak formülleri göremediğim için öyle yazdım lütfen saygısızlık olarak algılamayın)
 

Ekli dosyalar

Üst Alt