• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Sayfalar Arası Kopyalamada Hata

Mikdad

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Bilal USLU
Office Vers.
2016
Dostlarım, birleştirme Formulunde bir sıkıntı var sanırım, Rapor sayfasında Birleştir dediğim zaman Gss ve Yardım sayfalarındaki boş Satırları da alıyor.
https://dosya.co/r92zg57pjvui/Gündem_Eksik.xlsm.html

Aşağıdakı Kod ta her Sayfanın D sutununa bakıyor. içerisinde veri olan yere kadar kopyalayıp rapor sayfasına yapıştırıyor. buraya kadar bir sorun yok. asıl sorun Yardım, GSS ve GMADDELERİ sayfasında D stunlarında Formul Olması, formul olduğu için bu kodlar formulu de veri olarak görüyor. yani normalde D250 de veriler bitmiş d250 ye kadar kopyalaması lazım. ama ben formulu d300 e kadar çektiğim için d250 den sonrasını yani formullerin içinde yazılı olduğu ama veri olmayan son 50 satırı da kopyalıyor. biz aşağıdaki formule sadece verile al. formul olan satırları görme diyebiliyor muyuz acaba. bu konuda destek olursanız çok sevinirim.

PHP:
Sub SYDV()

Set s1 = Sheets("YARDIM")

Set s2 = Sheets("GSS")

Set s3 = Sheets("Rapor")

Set s4 = Sheets("GMADDELERI")

son1 = WorksheetFunction.Max(s1.Cells(Rows.Count, "D").End(3).Row, 2)

son2 = WorksheetFunction.Max(s2.Cells(Rows.Count, "d").End(3).Row, 2)

son4 = WorksheetFunction.Max(s4.Cells(Rows.Count, "D").End(3).Row, 2)

yeni1 = s3.Cells(Rows.Count, "D").End(3).Row + 1

s1.Range("A2:Z" & son1).Copy: s3.Cells(yeni1, "A").PasteSpecial Paste:=xlPasteAllUsingSourceTheme, Operation:=xlNone _

, SkipBlanks:=False, Transpose:=False

s1.Range("A2:Z" & son1).Copy: s3.Cells(yeni1, "A").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _

:=False, Transpose:=False

yeni2 = s3.Cells(Rows.Count, "d").End(3).Row + 1

s2.Range("A2:Z" & son2).Copy: s3.Cells(yeni2, "A").PasteSpecial Paste:=xlPasteAllUsingSourceTheme, Operation:=xlNone _

s2.Range("A2:Z" & son2).Copy: s3.Cells(yeni2, "A").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _

yeni3 = s3.Cells(Rows.Count, "D").End(3).Row + 1

s4.Range("A2:Z" & son4).Copy: s3.Cells(yeni3, "A").PasteSpecial Paste:=xlPasteAllUsingSourceTheme, Operation:=xlNone _

s4.Range("A2:Z" & son4).Copy: s3.Cells(yeni3, "A").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _

MsgBox "İşlem Tamamlandı", vbOKOnly, "SYDV"

End Sub

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt