• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Stok Kodu Oluşturma

ULAŞ ULUSOY

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ULAŞ ULUSOY
Merhaba
Excel vasıtası ile her ürün için kendi formüllemiş olduğumuz stok kodlarını hızlı bir şekilde oluşturmak istiyoruz. Örneğin A sütununda stok kodları bulunacak, B sütununda ise ürün adları bulunacak. ''150500200104'' nolu bir kod olsun ürün adı da ''1 R 50 W ALÜMİNYUM DİRENÇ'' olsun. Bunun ilk iki basamağı yani ''15'' ürün grubu olan ''DİRENÇ'' i temsil edecek, sonraki 4.5.6.7. basamak ''0500'' değer olan ''50 W'' ı temsil edecek, bir sonraki 7.basamak ''R'' değerini, 8.9.10.11. basamaklar ''0010'' yine değer olan ''1'' i temsil edecek ve son basamak 4 tip olan '''ALÜMİNYUM'' u temsil edecek. Bunun formülünü program üzerinden oluşturmak mümkün müdür ?

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Örnek dosya eklerseniz daha anlaşılır olacaktır.
İyi çalışmalar.

Üst Alt