• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Süre/Saat/Dk Hesaplaması Hakkında Yardım

skaan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Süleyman Kaan Aksoy
Office Vers.
Office 2019 TR
Merhaba;
Raporumda Süre/Saat/Dk hesaplaması yapmak istemekteyim. Kullanmış olduğumuz özel yazılım programından almış oldugumuz
onaylama süreci adı altında zaman bilgileri bulunmakta. Bu raporda gelen bilgilerden bazı zaman ile ilgili süreleri hesaplatabiliyorum ancak
bazı verileri bu formül ile hesaplatamıyorum. Bu formülü nasıl geliştirebilirim bütün satırları hesaplatabilmem için..
Raporumda Süre/Saat/Dk hesaplamasını yağabilmem için yardımcı olmanızı rica ediyorum. nasıl bir formul yazmalıyım ki
hesaplamayı bütün satırlarda düzgün yapabileyim.. Yardımcı olmanızı rica ediyorum. Örnek dosyam ektedir.

Saygılarımla;
Skaan

Ekli dosyalar

• Zaman_Sure Hesaplama Ornek.xlsx
    10.8 KB · Görüntüleme: 11

ozkansabanci

Excel VBA Developer
Uzman
En iyi yanıt
7
Web sitesi
analistadam.com
Ad Soyad
Özkan Sabancı
Office Vers.
Microsoft 365 Apps for enterprise TR
Rapordaki değerler böyle olduğu sürece işiniz zor görünüyor? Değerlerin içerisinden bir desen yakalayıp makro yapılabilir ancak şu anda tüm şartları bilmek imkansız.

İyi Çalışmalar dilerim

skaan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Süleyman Kaan Aksoy
Office Vers.
Office 2019 TR
Şartlar örnekteki gibi olacaktır.. Farklı bir şart yada format düzen olmayacaktır. Örnege göre çözüm bulunamaz mı acaba ?

SKaan

ataköylü-59

Yeni Üye
En iyi yanıt
2
Ad Soyad
A.Rıza Günay
Office Vers.
Ofis-2016 Türkçe
Sayın skaan,
Sayfanızın B sütununa baktım verileriniz üç türden oluşuyor. Sanırım bunlar Dakika : Saniye şeklindedir. Ancak bu sayıları ilave sütun kullanarak hepsini aynı biçimli hale getirdim. Ve sizin formülünüz şimdi hepsini hesaplayabiliyor. Sanırım olmuştur. Ancak gelen veriler daha farklı olursa formülünüz yine doğru sonuç üretmeyecektir.

Ekli dosyalar

• Zaman_Sure Hesaplama1 Ornek.xlsx
    11.4 KB · Görüntüleme: 13

şahin

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
sahin
Sütun başlığında "Onaylama Süreci Zmn(Saat/Dk)" denilmiş, sütundaki veriler örmek "502:09" >> 502 saat : 09 dakika mı yoksa "502 dakika : 09 saniye " mi yan sütuna saat: dakika:saniye olacak

şahin

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
sahin
Kod:
=EĞER(EHATALIYSA(BUL(".";B3;1))=YANLIŞ;"Süre: " &METNEÇEVİR((DEĞİŞTİR(B3;2;1;""))/60;"ss:dd:nn;@");EĞER(BUL(":";B3;1)=1;"Süre: " &METNEÇEVİR(("0"&B3)/60;"ss:dd:nn;@");"Süre: " &METNEÇEVİR(B3/60;"ss:dd:nn;@")))

Ekli dosyalar

• Zaman_Sure Hesaplama Ornek.xlsx
    11.3 KB · Görüntüleme: 5
Üst Alt