• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Makale ToolBox (Araç Kutusu)

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Araç Kutusu; bir kullanıcı formuna kontroller eklemenize izin veren, yeri değiştirilebilen bir penceredir.
Menü komutlarını kullanarak kontroller eklemek mümkün değildir.
Bir kullanıcı formu etkinleştirildiğinde, Araç Kutusu otomatik olarak görüntülenir.
Bir kontrol eklemek için, araç kutusundaki ilgili simgeye tıklayın ve kullanıcı formuna sürükleyin.

toolbox.png

Select ObjectsSeç, Araç Kutusu'ndaki bir denetim çekmeyen tek öğe. Seçtiğinizde, yalnızca bir formda çizilmiş olan bir denetimi yeniden boyutlandırabilir veya taşıyabilirsiniz.
Controls, GroupingFarklı kutuyu ayıran sekmeleri dahil etmek için araç kutunuzu düzenleyebilirsiniz. Sadece sekmeler arasında hareket etmek için sürükleyip bırakın.
Changing Icons and TextBelirli bir araç için farklı bir simge veya farklı bir araç ipucu metni tercih ederseniz, aracı sağ tıklayın ve kısayol menüsünden XXX'u Özelleştir'i seçin. Bu, araç ipucunu ve simgeyi değiştirmenize izin veren aşağıdaki iletişim kutusunu görüntüler.
Adding New PagesAraç kutusu başlangıçta tek bir sekme içerir. Bu sekmeyi sağ tıklayın ve araç kutusuna yeni bir sekme eklemek için Yeni Sayfa'yı seçin. Kısayol menüsünde Yeniden adlandır'ı seçerek sekmede görüntülenen metni de değiştirebilirsiniz.
AddingKullanıcı formuna kontrol eklemek için Araç Kutusu'nu (View [SUP]Görünüm[/SUP]> TooBox [SUP]Araç Kutusu[/SUP])

Eklemek istediğiniz kontrole işaret eden araç kutusunu tıklayın ve ardından kullanıcı formunu tıklayın.
Ya da kontrol için tam bir boyut belirtmek için fare işaretçisini sürükleyebilirsiniz.

Yeni bir denetim eklediğinizde, otomatik olarak kontrolün adını sayısal bir sırayla birleştiren bir ad verilir.
Eklediğiniz ilk komut düğmesi CommandButton1 adı verilir. Eklediğiniz bir sonraki komuta CommandButton2 adı verilir.

Tüm kontrolleri daha anlamlı isimlerle yeniden adlandırmak iyi bir fikirdir.
Adı değiştirmek için Özellikler penceresini kullanın ve Name özelliğini değiştirin.

ActiveX Controls
Kullanıcı formları, ActiveX denetimlerini de içerebilir.

Üst Alt