• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Ücretli/Ücretsiz Liste ve Çıktı Prg

szayel

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
serhat
Merhaba,

Forumda genel anlamda sorular ile ilgili alan bulamadım. Ücretli programlar bölümü var ama buraya açmam uygun olmazdı diye düşündüm. Sebep ile buraya açıyorum. Hatam varsa düzeltin lütfen.

1 adet excel dosyam var. Bunun üzerindeki bazı yere karşılık gelen hücreleri her seferinde el ile dolduruyorum. Sonra ise çıktısını basıyorum. Kişi, tarih, saat, kod belirten alanlar sürekli değişiyor kişiden kişiye. Ben bunu otomatik yapmak istiyorum çünkü çok vaktimi alıyor. Askeriye için hazırlanmış bazı excel tabloları kullanmıştım. Oradan esinlenerek bu forumu bulduğumu belirtmek isterim.

Örneğin;
Bir excel tablosuna şu verileri textboxt ile gireceğim. Birden fazla kişi olacağı için alt alta bunları yazacağım, textboxlara.
ad soyad, proje, görev, saat, saat, tarih.

Bu bilgileri girdikten sonra excel 1.satırdaki verileri ikincil bir hazır excel dosyasında olması gereken yere yazacak ve 1.satırın çıktısını basacak yeni excelde.
Printere gönderdikten sonra ilk sayfa 1.satırdaki veriyi atlayıp 2.satıra geçecek.
Yine bu satırdan ad soyad proje görev vs gibi bilgileri ikinci excel (veya aynı excelin ikincisayfası) tablosundaki yerlerine koyacak ve çıktısını basacak.
Birince excel tablosunda textboxların veya seçili hücrelerin tamamındaki bu bilgileri ikinci exceldeki yerlerine koyup çıkaracak, koyup çıkaracak.

Bu şekilde sürekli elimdeki hazır tabloya isim cisim yazmaktan kurtulmayı planlıyorum. Bu konuda ücretli veya ücretsiz yardıma açığım.

[ Askerde de maaş excel dosyası vardı. Kişinin adını sanını alacağı parayı yazıp yazdır dediğimizde bilgileri farklı bir excelde belirli noktalara koyup çıktı basıyor sonra diğer askere geçiyordu. Kişi bazlı çıktı çıkarıp imzalatıyorduk askerlerimize maaşlarını aldıklarına dair ]

Dediğim gibi ücretli/ücretsiz her türlü detaylı bilgi verebilirim. Hatta excel dosyasını da atabilirim. Ücretli dememde emeğinizi hor görmüyorum parayla satın almaya çalışmıyorum hakaret olarak lütfen algılamayın. Bu bana vakit kazandırıp nefes aldıracak diğer işlerime hızlı geçiş sağlayacak. Bunun bir karşılığı olmalı hak geçmemeli.

Teşekkürler,
Uzun uzadıya yazımı okuduğunuz için.

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Merhabalar @szayel,
Örnek dosyanızı görebilir miyiz?
Yapılacak işi bir de dosya üzerinde görmek iyi olur.

szayel

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
serhat

link yukarıdadır.

Üst Alt