• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Userform da veri arama ve Güncelleme

Qervan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
İbrahim AYDIN
Office Vers.
2016
Merhabalar

Sorunum şu şekilde , oluşturduğum userform da veri kaydı yapma, arama ve aranan veriyi listboxta görüntüleme , seçildiğinde tekrar güncellemek için verilerin ilk giriş yapıldığı textboxlara gönderme gibi işlemler sorunsuz ilerliyor fakat veride güncelleme yapıp güncelle butonuyla kaydettiğim zaman 1 inci satıra kaydediyor. Örn: 5 inci satırda ki veriyi arattım bir nurama değişikliği yaparak veriyi güncellemek istiyorum numarayı değiştirip güncelle dediğimde 5 nci satırda üzerine yazmıyorda 1 inci satıra kaydediyor.

VBA konusunda belkide burada ki en acemi adamım mutlaka hatam veya hatalarım vardır çoğunu video izleyerek forum okuyarak yaptım ama bu kısmı çözemiyorum. Exel Ek te bulunuyor, yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden ilgilenen herkese sonsuz teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası.xlsm
    24.7 KB · Görüntüleme: 2

şahin

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
sahin
ekte............ ekte

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası.xlsm
    32.1 KB · Görüntüleme: 7

Qervan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
İbrahim AYDIN
Office Vers.
2016
ekte............ ekte
Hocam ellerinize sağlık ilginiz için teşekkür ederim ,tam olarak sorunun kaynağı neydi , modül eklediğinizi gördüm, öğrenmek adına soruyorum.

şahin

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
sahin
modulü silebilisin örneklemeiçindi

eklediğim kod "güncelle butonu içinde

sirano = Mid(ListBox1.List(selectedRow), 1, WorksheetFunction.FindB(vbTab, ListBox1.List(selectedRow), 1)) rowNum = Sayfa1.Columns("A:A").Find(What:=CInt(sirano), LookIn:=xlFormulas, LookAt _ :=xlWhole, SearchOrder:=xlByRows, SearchDirection:=xlNext, MatchCase:= _ False, SearchFormat:=False).Row

burada sirano değikenine listboxtaki seçili satırın başındaki "sırano " atanıyor
rowNum değişkenine ise sırano excel sayfasında A sütununda arama yapıp Satır Numarasını döndürüyor

Üst Alt