• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Vardiya Planı Makro

BadCatSero

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Enes Güven
Merhaba;

İş gücü planlaması için aylık bir vardiya planı oluşturuyorum. Planlama 6+2 olarak yapıyorum. Yani kişi her 8 günde 2 gün izinli olması gerekiyor. Aşağı yukarı ayda 8 gün izin vermem gerekiyor her kişiye. İzinlerin beraber olmasına gerek yok ayrı günlerde de verilebilir. Yani çarşamba - perşembe gibi ardı ardına da olabilir, Pazartesi Cuma günlerinde de olabilir. Toplamda ayda 8 gün olması yeterli.

6 tane ayrı vardiya yazıyorum. Burda tek önemli olan 16-24 vardiyasından sonra 8-16 vardiyasının gelmemesi. Başka bir kuralım yok.

Ben şu anda vardiyayı manuel olarak teker teker elle giriyorum. Bunu makroyla hızlı bir şekilde yapmak istiyorum ancak kafamda oturtamadım. Yardımcı olabilecek üstadım var mıdır?

Vardiyada yazmam gereken kişi sayısını da ekteki excel de not olarak yazıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• BadCatSero_Vardiya.xlsx
    16.2 KB · Görüntüleme: 13

BadCatSero

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Enes Güven
Sorum hala çözülmedi ama şu yoldan ilerlemeyi düşündüm beni yönlendirebilecek üstadım varmıdır?

Bir hücrede yazdığım bir formülde kural eklemek istesem? Yani desem ki Random olarak hücrelere kayıt atsın ama B den sonraki hücreye A atmasın, toplamda 8 tane E yazsın , belirli bir noktaya kadar aynı değeri yazsın vb..

böyle kural yazabileceğim bir formül yada kod var mı?

Üst Alt