• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Vba ile Sayfalar arası toplam, çıkarma ve bölme işlemini beraber yapma

syburn

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mehmet Bey
İyi günler arkadaşlar.
Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
1 - Sayfa1'de "F4" hücresinden başlayıp "J" Sütununun son dolu hücresine kadar olan hücreleri satır satır toplayacak
2 - Sayfa2'deki "F4" hücresinden başlayıp "J" Sütununun son dolu hücresine kadar olan hücreleri satır satır toplayacak
3 - Sayfa2'deki toplanan her satır sayfa1'de toplanan satırdan çıkarılacak (Örneğin "Sayfa1 4. satır" eksi ( - ) "sayfa 2 4. satır",Sayfa1 5. satır" eksi ( - ) "sayfa 2 5. satır" diye)
4 - çıkarma işleminin sonucu 5'e bölünerek sayfa 3'teki "F4:J" hücrelerine tam sayı olarak dağıtılacak ( bölme sonucu virgüllü olmaması gerek)

Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. VBA hakkında bilgim yok ama deneme yanılma yaparak kodları az çok düzenleyebiliyorum.

syburn

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mehmet Bey
Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Örnek dosya değilde dosyayı tam olarak hazırlamaya çalışıyorum. Bitince dosyayı eklerim.

Üst Alt