• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Makale Veri Doğrulama

kuyis61

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ramazan AKSU
Öncelikle herkese merhaba,
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum, yanlış yere açmış isem özür dilerim.
Excelde yapmak istediğimiz bir kaç formül var. İlişikte eklediğim dosyada da görebileceğiniz gibi bir anasayfamız olacak, orada veri doğrulama ile bir listemiz var. Listeden seçtiğimiz isimlere veri girişi yapacağız, karşılığına yazdığımız tarih, ücret, no ...vs gibi bilgileri kendi sayfasına otomatik yazmasını istiyoruz. Bunu nasıl yapabiliriz?

İkinci olarak koşullu biçimlendirmeden beceremedik. Aynı kitap içerisinde Üç veya daha fazla hücrenin aynı olduğu yerlerde uyarı almak istiyoruz. Mesela birinci sayfada 19.08.2020 tarihinde 1 nolu dosyaya tahsilat girmişiz aynı tarihde aynı dosyaya tahsilat girersek uyarı nasıl alabiliriz?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Biçimlendirme.xlsx
    9.2 KB · Görüntüleme: 2
  • Otomatik yazma.xlsx
    12.3 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt