• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

SQL Sorgu Cari Hesap ve Muhasebe Hesap Bakiye Karşılaştırma

deniza

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
deniz avvuran
Merhaba,
mevcut sorguya ilave olarak FARK sutunu ekledim.
Yardımınızı rica ettiğim konu var. Bu sorguyu excel üzerinden çalıştırmaktayım. Ancak şu an 8.ay sonu itibariyle çalışmakta olan soruyu 9. veya başka bir ay sonu ile çalıştırmak için excel de herhangi bir hücreye bağlantı yapıp, yaptığım değişikliğe göre sorgunun çalışması mümkün müdür?

DECLARE @AY INT=8

SELECT *, SUM([MUHBAKİYE]-[TICBAKİYE]) FARK FROM (
SELECT CLCARD.CODE, CLCARD.DEFINITION_,
ISNULL((SELECT SUM(DEBIT-CREDIT) FROM LV_005_01_CLTOTFIL WHERE MONTH_<=@AY and TOTTYP=1 AND
CLCARD.LOGICALREF=CARDREF),0) [TICBAKİYE],

ISNULL((SELECT CODE FROM LG_005_EMUHACC WHERE LOGICALREF=(SELECT ACCOUNTREF FROM LG_005_CRDACREF
WHERE TRCODE=5 AND CLCARD.LOGICALREF=CARDREF)),0)[MUH KODU],

ISNULL((SELECT DEFINITION_ FROM LG_005_EMUHACC WHERE LOGICALREF=(SELECT ACCOUNTREF FROM LG_005_CRDACREF
WHERE TRCODE=5 AND CLCARD.LOGICALREF=CARDREF)),0)[MUHÜNVAN],

ISNULL((SELECT SUM(EMF.DEBIT-EMF.CREDIT) FROM LV_005_01_EMUHTOT EMF WHERE MONTH_<=@AY and TOTTYPE <=1 AND ACCOUNTREF
IN(SELECT LOGICALREF FROM LG_005_EMUHACC WHERE LOGICALREF=(SELECT ACCOUNTREF FROM LG_005_CRDACREF WHERE TRCODE=5 AND
CLCARD.LOGICALREF=CARDREF))),0) [MUHBAKİYE]

FROM LG_005_CLCARD CLCARD) TMP

isemca

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
ismail akgül
Office Vers.
office365
Arkadaşlar Merhaba,
Cari muhasebe karşılaştırmayı tarih sütunu ekleyerek nasıl yapabiliriz.
Raporlamada tarih sütununu ekleyerek filtrelemek istiyorum.İyi Çalışmalar dilerim

Üst Alt