• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü düşeyara ile arama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

özay

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Özay Demirel
merhaba,

ekli listede sheet1 sekmesindeki bilgilere göre sheet2 sekmesini dolduruyorum,listeyi doldururken arama yaptığım sütunları sarı ile işaretledim.
yaptığım şey sheet2'deki konteynerler eğer sheet1'de varsa a "DG Hzd No" ile "ımdg no" bilgilerini bu listeye getirmek, bunu düşeyara ile yapabiliyorum ancak "DG Hzd No" ile "ımdg no" bilgilerinin olduğu bilgiler her zaman aynı sutunda gelmiyor. bu bilgiler dosyanın içeriğine göre kimi zaman M ve N sutununda iken kimi zaman da Q ve R sutununda yeralabiliyor. düşeyara'da aranan değerin yeri sabit olduğu için örnek dosyadaki M ve N sutununda başka bir değer varsa onu getiriyor. ve her seferinde ben düşeyara formulünü yeni dosyaya göre yeniden uyarlamak zorunda kalıyorum.

bunun daha kolay bir çözümü var mı?

(şirket bilgisayarı olduğu için macro kullanamıyorum)

Ekli dosyalar

• Book1.xlsx
    46.3 KB · Görüntüleme: 14

Asri

Geliştirici
En iyi yanıt
0
Web sitesi
www.asriakdeniz.com
Ad Soyad
Asri Akdeniz
Office Vers.
Office 2016 EN
Sheet1 de kolon isimleri aşağıdaki şekilde ve 9. satır olmalıdır. ZZ kolonuna kadar herhangi bir kolonda olabilirler.
DG Hzd No ımdg no

Sheet2 B2 ye
=EĞERHATA(DÜŞEYARA(A:A;Sheet1!B:ZZ;KAÇINCI("DG Hzd No";Sheet1!$9:$9;0)-1;0);"")

Sheet2 C2 ye
=EĞERHATA(DÜŞEYARA(A:A;Sheet1!B:ZZ;KAÇINCI("ımdg no";Sheet1!$9:$9;0)-1;0);"")

özay

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Özay Demirel
asri bey merhaba
formul tıkır tıkır çalışıyor. çok teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt