• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Düşeyara sonuçlarının arasındakileri toplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fearwar

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
BİLAL OKUR
Merhabalar ben Bilal,
Excelde takıldığım bir nokta var, bunu tarif etmekte ve çözüm bulmakta zorlanıyorum. Eğer zamanınız varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Ben size sorunu anlatmaya çalışayım. Ekte bir ekran görüntüsü var. Görüntüde kırmızı dörtgen içine aldığım kısımda benim girdiğim iki hücre var. Sağ taraftaki iki sütundan oluşan ve yeşil dörtgen içine aldığım alanda benim verilerim. Benim yapmaya çalıştığım şey kırmızı alanda girdiğim iki hücreden ilkinin 10 fazlası ve diğer hücrede girdiğim değerin karşılığını yeşil alanda bulmak ve bu bulunan iki hücrenin arasındakileri ve o hücreleri toplamak. Yani kırmızı alanda girdiğim sayılar 12450 ve 12500 ama ben 12460'a karşılık gelen ve 12500'e karşılık gelen 29 ve 33' ayrıca aralarındaki diğer hücreleride toplamak istiyorum.

Biraz karışık anlattım kusura bakmayın. Teşekkür ederim
excelsoru.png

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Merhaba Hoş geldiniz..

Sorunuza yanıt vermek üzereydim ki; profilinizdeki ad soyad kısmı ve mesajınızda belirttiğiniz ismin farklı oluşundan dolayı vazgeçtim.
Düzelttiğinizde çözümü sizinle paylaşacağım.

fearwar

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
BİLAL OKUR
Sayın admin kusura bakmayın iyi rencide ettiniz beni ama düzelttim. Soruna yardımcı olursanız sevinirim.

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Rencide olacak bir durum yok Bilal Bey, sadece karışıklığı düzeltmenizi istedim.
Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bu formülü kullanabilirsiniz.
PHP:
=TOPLA(DOLAYLI(ADRES(KAÇINCI(A6;N1:N25;0)+1;15)):DOLAYLI(ADRES(KAÇINCI(B6;N1:N25;0);15)))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt