• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

SQL Sorgu Logo Tiger 3 Satış Faturalarında Maliyet Tablosu

yasinarslan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Yasin Arslan
Merhabalar,

Malum yıl sonuna geldik hesap kitap defterleri açıldı..
Logo TIGER3 programında gördüğüm fakat standart raporlarda bulamadığım bir raporlaması var o rapora ulaşmak istiyorum yaptığım araştırma sonucunda hazır bir şablona rapora ulaşamadım.
Kendim sql den hazırlamak istedim o ekranda gördüğüm veriler çıkmıyor. bu sebepten dolayı yardımınıza ihtiyacım var..

Ek dosyalarda göreceğiniz üzere ekli resimdeki tablo için view oluşturmak istiyorum fakat kolonlarının sql de nerede tutulduğunu bilmiyorum view oluşturmak için excel tablosu ekledim mümkünse benzeri en azından resimdeki kırmızı renkli bilgilerin sorgusunu paylaşırsanız benim gibi ihtiyacı olan yada olacak arkadaşlara yardımcı olmuş olacaksınız.
(logo maliyet sql tablosu.xls)
(logo maliyet sql tablosu.jpg)
+
-------------------------------------------------
Forum sitelerinin bir tanesinde aşağıdaki gibi bir kod buldum fakat benim isteğim gibi değil bu konuda yardımcı ola bilecek birileri var mıdır?

Aşağıdaki kodu denedim çalışıyor çokta detaylı fakat her veri ayrı olarak işleniyor..
işine yarayan olur diye ekliyorum belki bir faydası olur birilerine..
(LOGO SQL TUM HAREKETLER KODU.txt )
-----------
şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• LOGO SQL TUM HAREKETLER KODU.txt
    11.7 KB · Görüntüleme: 186
  • logo maliyet sql tablosu.xls
    36.5 KB · Görüntüleme: 194
  • logo maliyet sql tablosu.jpg
    logo maliyet sql tablosu.jpg
    177.3 KB · Görüntüleme: 123

Vedat ÖZER

Logo Uzmanı
Geliştirici
En iyi yanıt
4
Ad Soyad
Vedat ÖZER
Office Vers.
2019
Merhabalar,

Logonun kendi formlarında görmüş olduğunuz ekranı detaylı haliyle görmeniz için öncelikle Logo'da Cost çalıştırmanız gerekmektedir. Tabi bu çalıştıracağınız Cost yöntemine göre stokların eksiye düşmemesi lazım.

Kullandığınız Sürüm Hangisi ?

yasinarslan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Yasin Arslan
Vedat Bey Merhaba,

Sistemim de - eksiye düşen veri yoktur.
Cost ve Maliyetlendirme servisini düzenli olarak haftalık çalıştırırım..

Logo Versiyonum = TIGER 3 V2.55.00.00

Yardımlarınızı bekliyorum..

Vedat ÖZER

Logo Uzmanı
Geliştirici
En iyi yanıt
4
Ad Soyad
Vedat ÖZER
Office Vers.
2019
Proğramda Pratik tablo raporları mevcut orada Stoklarla ilgili olanlar var inceleyin.

yasinarslan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Yasin Arslan
Öneriniz için teşekkürler, Onları denedim çözüm olmadı.
Fakat işi çözecek olan durum ilk mesajımda derdimi detaylıca anlattım..
Çözüm konusunda yardımcı ola bilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum..

Vedat ÖZER

Logo Uzmanı
Geliştirici
En iyi yanıt
4
Ad Soyad
Vedat ÖZER
Office Vers.
2019
Merhaba,

Sitemizde Sql ile verilmiş çeşitli örnekler mevcut, bunlardan kendinizi geliştirebilirsiniz. Bahsettiğiniz rapordaki şablonun sql kısmını yazın takıldığınız noktada yardımcı olalım. Sorgu yazmayı bilmiyor iseniz bunu ya bayinizden yada biz yazabiliriz.

yasinarslan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Yasin Arslan
Arkadaşlar,
Logoda satış faturasına istinaden satış ve alış ve karlılık rapor sorgusu aşağıdaki gibidir.
kullanmak isteyen arkadaşlar kullansın biraz uğraştırdı fakat sonunda istediğim şekle geldi doğru bir şekilde..

SQL:
SELECT

INVOICE.FICHENO AS FATURA_NO,

INVOICE.DOCODE AS BELGE_NO,

CLCARD.SPECODE2 AS CARİ_OZELKOD2,

CLCARD.DEFINITION_ AS CARİ_ADI,

INVOICE.SPECODE AS CARİ_ÖZELKOD1,

LG_SLSMAN.CODE AS SATIŞ_ELEMAN_KODU,

STLINE.AMOUNT*STLINE.PRICE AS TL_TOPLAM_TUTAR,

STLINE.AMOUNT*STLINE.OUTCOST AS TL_MALİYET,

STLINE.AMOUNT*STLINE.PRICE-STLINE.AMOUNT*STLINE.OUTCOST AS TL_KAR,

"RD_TUTARI"=CASE STLINE.REPORTRATE WHEN 0 THEN 0 ELSE STLINE.TOTAL/STLINE.REPORTRATE*(CASE WHEN STLINE.TRCODE IN (6) THEN -1 ELSE 1 END) END * (CASE WHEN STLINE.LINETYPE=1 THEN 0 ELSE 1 END),

STLINE.AMOUNT*STLINE.OUTCOSTCURR AS RD_ÇıkışMaliyeti,

"RD_KAR"=CASE STLINE.REPORTRATE WHEN 0 THEN 0 ELSE STLINE.TOTAL/STLINE.REPORTRATE*(CASE WHEN STLINE.TRCODE IN (6) THEN -1 ELSE 1 END) END * (CASE WHEN STLINE.LINETYPE=1 THEN 0 ELSE 1 END)-STLINE.AMOUNT*STLINE.OUTCOSTCURR

FROM

LG_001_01_STLINE STLINE

LEFT JOIN LG_001_01_STFICHE STFICHE WITH (NOLOCK) ON STLINE.STFICHEREF = STFICHE.LOGICALREF

LEFT JOIN LG_001_01_INVOICE INVOICE WITH (NOLOCK) ON INVOICE.LOGICALREF=STFICHE.INVOICEREF

LEFT JOIN LG_001_CLCARD CLCARD (NOLOCK) ON CLCARD.LOGICALREF=STFICHE.CLIENTREF

LEFT JOIN LG_001_PAYPLANS PAYPLANS (NOLOCK) ON PAYPLANS.LOGICALREF=STFICHE.PAYDEFREF

LEFT JOIN L_TRADGRP (NOLOCK) ON L_TRADGRP.GCODE=STFICHE.TRADINGGRP

LEFT JOIN L_CAPIDIV  (NOLOCK) ON L_CAPIDIV.NR=STFICHE.BRANCH AND  L_CAPIDIV.FIRMNR='001'

LEFT JOIN L_CAPIDEPT (NOLOCK) ON L_CAPIDEPT.NR=STFICHE.DEPARTMENT AND L_CAPIDEPT.FIRMNR='001'

LEFT JOIN L_CAPIFACTORY (NOLOCK)ON L_CAPIFACTORY.NR=STFICHE.FACTORYNR AND L_CAPIFACTORY.FIRMNR='001'

LEFT JOIN L_CAPIWHOUSE (NOLOCK)ON L_CAPIWHOUSE.NR=STFICHE.SOURCEINDEX AND L_CAPIWHOUSE.FIRMNR='001'

LEFT JOIN LG_001_SHIPINFO SHIPINFO (NOLOCK) ON SHIPINFO.LOGICALREF=STFICHE.SHIPINFOREF

LEFT JOIN LG_SLSMAN ON STFICHE.SALESMANREF = LG_SLSMAN.LOGICALREF AND LG_SLSMAN.FIRMNR='001'

LEFT JOIN LG_001_CLCARD CLC1 (NOLOCK) ON STFICHE.RECVREF=CLC1.LOGICALREF

LEFT JOIN LG_001_CLCARD CLC2 (NOLOCK) ON STFICHE.SHIPINFOREF=CLC2.LOGICALREF

LEFT JOIN L_SHPTYPES (NOLOCK) ON L_SHPTYPES.SCODE=STFICHE.SHPTYPCOD

LEFT JOIN L_SHPAGENT (NOLOCK) ON L_SHPAGENT.CODE=STFICHE.SHPAGNCOD

LEFT JOIN LG_001_ITEMS ITEMS (NOLOCK) ON ITEMS.LOGICALREF=STLINE.STOCKREF AND STLINE.LINETYPE IN (0,8)

LEFT JOIN LG_001_SRVCARD SRVCARD (NOLOCK) ON SRVCARD.LOGICALREF=STLINE.STOCKREF AND STLINE.LINETYPE=4

LEFT JOIN LG_001_ITMUNITA ITMUNITA (NOLOCK) ON ITMUNITA.UNITLINEREF=STLINE.UOMREF AND ITMUNITA.ITEMREF=STLINE.STOCKREF

LEFT JOIN LG_001_UNITSETL UNITSETL  (NOLOCK) ON STLINE.UOMREF = UNITSETL.LOGICALREF

LEFT JOIN LG_001_UNITSETF UNITSETF  (NOLOCK) ON STLINE.USREF = UNITSETF.LOGICALREF

LEFT JOIN LG_001_SPECODES SPECODES (NOLOCK) ON SPECODES.SPECODE=STLINE.DELVRYCODE AND SPECODES.CODETYPE=3 AND SPECODES.SPECODETYPE=0

LEFT JOIN LG_001_SPECODES SPECODE (NOLOCK) ON SPECODE.SPECODE=STLINE.SPECODE AND SPECODES.CODETYPE=1 AND SPECODES.SPECODETYPE=19

LEFT JOIN LG_001_01_ORFLINE ORFLINE  (NOLOCK) ON STLINE.ORDTRANSREF = ORFLINE.LOGICALREF

LEFT JOIN LG_001_01_ORFICHE ORFICHE  (NOLOCK) ON STLINE.ORDFICHEREF = ORFICHE.LOGICALREF

LEFT JOIN LG_001_PAYPLANS PAYPLANS2 (NOLOCK) ON PAYPLANS2.LOGICALREF=STLINE.PAYDEFREF

LEFT JOIN L_CURRENCYLIST (NOLOCK) ON L_CURRENCYLIST.CURTYPE=STLINE.TRCURR and L_CURRENCYLIST.FIRMNR='001'

LEFT JOIN LG_001_01_SLTRANS SLTRANS (NOLOCK) ON SLTRANS.STFICHEREF=STLINE.LOGICALREF

LEFT JOIN LG_001_FAREGIST FAREGIST (NOLOCK) ON FAREGIST.LOGICALREF=STLINE.FAREGREF

WHERE

INVOICE.CANCELLED=0

AND STLINE.LINETYPE IN (0,2,4,8)

AND INVOICE.TRCODE IN (2,3,7,8,9,10,14)

AND (STFICHE.BILLED=1 OR STFICHE.BILLED IS NULL)

AND INVOICE.TRCODE='8'

ORDER BY INVOICE.FICHENO

faruk.pataci

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ömer Faruk Patacı
Office Vers.
Office 2019
satılan malın maliyetini bulmak için nasıl bir yol izleyebiliriz. hangi satın almadan olduğu first in first out a göre nasıl query oluşturabiliriz.

Üst Alt