• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Seçili Hücreye Göre Farklı Değerleri Birleştirerek Getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

analizci1993

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Doğan Can Alper
Merhaba Arkadaşlar,

Seçili Hücredeki değere göre; düşeyara yada farklı bir işlevle ,değer sütunundaki birden fazla karşılık değerini seçili hücremizin yanına birleştirerek getirebilir miyiz ? Biraz karışık açıkladım sanırım ancak aşağıdaki linkteki ekteki tabloda değerler ve formülle oluşturmak istediğim hedef tablosunu belirttim.

Mesela seçili hücremiz aa olsun, değer tablomuzda da aa'nın 2.sütundaki karşılıkları x,x,y. 3. sütundaki karşılıkları 500,200,100.
Benim formüllerle oluşturmak istediğim seçili hücremiz olan aa'nın yanına "x500 x200 y100" şeklinde bir nevi çoklu düşeyara ve birleştir fonksiyonlarının birlikte kullanıldığı bir tablo oluşturmak. Aşağıdaki Ekteki tabloda formülle oluşturmak istediğim tablonun formülsüz halini gösterdim.

http://dosya.co/zdo8geodd1rx/Formül_deneme.xlsx.html

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Formül deneme.xlsx
    9 KB · Görüntüleme: 9

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Merhaba,
Bu kodları kullanabilirsiniz..
PHP:
Sub ExcelTurkey()
    Dim sd As Object, i&
    Set sd = CreateObject("Scripting.Dictionary")
    For i = 1 To Range("A65536").End(3).Row
        If Not sd.exists(Cells(i, "A").Value) Then
            sd.Add Cells(i, "A").Value, Cells(i, "B").Value & Cells(i, "C").Value
                Else
            sd.Item(Cells(i, "A").Value) = sd.Item(Cells(i, "A").Value) & " " & Cells(i, "B").Value & Cells(i, "C").Value
        End If
    Next i
    Range("E:G").ClearContents
    Range("E1").Resize(sd.Count, 1) = Application.Transpose(sd.keys)
    Range("F1").Resize(sd.Count, 1) = Application.Transpose(sd.Items)
    Set sd = Nothing: i = Empty
End Sub
Tablonuz bu şekilde A,B,C'de olsun.. Kodları çalıştırdığınızda E,F'ye bu şekilde veriler gelecektir.
birlestir-min.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt