• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Zaman aralığına göre veri alma

nasyarx

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ensar Mansur
Office Vers.
2016
Selamlar,
Hücredeki değer hangi aralıkta ise o aralığa ait satış değerini almak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler

Ekli dosyalar

• zaman aralığı düşeyara.xlsm
    17.8 KB · Görüntüleme: 9

l3oomerangg

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Fatih Yanartaş
PHP:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

Dim j As Integer: j = Range("F2").Text
Dim i As Integer

For i = 3 To 14
        If j >= Cells(i, 1) And j <= Cells(i, 2) Then Range("F4") = Cells(i, 3)
    Next i

End Sub

Biraz acemice bir kod ama elimden gelen budur. İstediğini yapıyor mu yapıyor. Kodları ilgili sayfanın kendi kod bölümüne eklemen gerekli.

l3oomerangg

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Fatih Yanartaş
Kodun açıklamasını da yazayım belki değiştirmek istediğin yer olursa ona göre değiştirirsin.

Dim j As Integer: j = Range("F2").Text satırıyla F2 hücresinde ki text değerini integer tipindeki bir değişkene atıyoruz.

For i = 3 To 14 Koduyla integer tipindeki i değişkenimize 3 ila 14 satırlar arasında bir döngü kuruyoruz.

If j >= Cells(i, 1) And j <= Cells(i, 2) Then Range("F4") = Cells(i, 3) Bu kodlarla da j değişkenimizin değerinin, i satırının 1. sütunundaki değerden büyük mü veya eşit mi ve i satırının 2. sütunundaki değerden küçük mü veya eşit mi olduğunu kontrol ederek, eğer uygun sonuç bulunursa F4 hücresine i satırının 3. sütunundaki değerin gelmesini sağlıyoruz.

Ömer BARAN

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ömer BARAN
Merhaba.

Konu, Fonksiyonlar bölümünde açıldığından formül kullanarak çözüm önerisinde bulunayım dedim.
Ancak örnek belgenizde garip olan şey; aranan değer en fazla 60 olabilecekken, arama alanındaki tablo 0 - 120 aralığın kapsıyor.
Bu durumda işlem sonucu hiçbir zaman 8'inci satırdan sonraki değerleri veremez.
Formülde aranan değer, H2 hücresinden alınmaktadır, bunun yerine F2 yazsanız da sonuç aynıdır.

=ARA(SANİYE(H2);$A$3:$A$14;$C$3:$C$14)

nasyarx

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ensar Mansur
Office Vers.
2016
Sağolun, varolun. Emekleriniz için teşekkürler. Ömer Bey, formülü yazmanız çok iyi oldu. Allah razı olsun sizlerden.

Üst Alt